A csíkszeredai városi stadionban ezúttal is parázs hangulatban zajlott a mérkőzés, amelyen az FK korán hátrányba került, de még az első félidőben egyenlített, és a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna. A kihagyott tizenegyes azonban két pontjába került a csapatnak, így végül igazságos döntetlen született. A Székely Sportnak a lefújás után a két vezetőedző és Veres Szilárd, a piros-feketék középpályása értékelt.
Ilyés Róbert vezetőedző szerint bár a döntetlen is fontos pontot jelent, a kihagyott büntető miatt viszont nehéz elégedettnek lennie. „A döntetlenek is fontos pontokat hoznak a tabellán, így ezeknek is nagy jelentőségük van” – mondta Ilyés, aki szerint a kezdés nem sikerült ideálisan.
„Az első félidőben kissé megilletődötten kezdtünk, nem értünk oda az első labdákra, nem voltunk eléggé agresszívek. A tizenegyes is egy védelmi félreértésből született, nem volt kommunikáció a játékosok között, és egy teljesen ártalmatlan szituációból kaptunk büntetőt” – tette hozzá.
A második félidőben elégedett volt a csapattal. „Örülök, hogy a játékosok jól reagáltak, visszajöttünk a meccsbe, még a szünet előtt sikerült egyenlítenünk, és a második félidőben szerintem mi voltunk a jobb csapat. Többet lőttünk kapura, irányítottuk a játékot.
– fogalmazott az edző, aki szerint a fiúk hozzáállása ezúttal is dicséretet érdemel.
A sűrű menetrend ellenére nem látott fáradtságot a csapaton. „Nem gondolom, hogy problémát jelent számunkra, hogy nyolc nap alatt három mérkőzést játszunk. A játékosokon nem láttam fáradtságot, senki sem kért cserét izomprobléma miatt. Fizikailag nagyon jól felkészült a csapat” – mondta, majd önkritikusan hozzátette, hogy a büntetőnél ő is hibázott.
„Magam vállalom a felelősséget, amiért Szalay kihagyta a büntetőt, mert nem szabadott volna pályán kívülről döntést hoznom.
– zárta összegzőjét Ilyés.
Veres Szilárd a piros-feketék középpályása szerint az első játékrészben még akadozott a játék, de a folytatásban az FK uralta a mérkőzést. „Egy kicsit nehezebben kezdtük a meccset, majd egy gyerekes hibából kaptuk a gólt, de a második félidőben már nálunk volt a labda, voltak helyzeteink, távoli lövéseink, sok beadásunk, és ott volt a tizenegyes is, amit ha belövünk, lezárhattuk volna a meccset” – mondta Veres, aki szerint a csapat megérdemelte volna a győzelmet.
„Ez volt a harmadik mérkőzésünk nyolc nap alatt, ezért a meccs elején egy kicsit nehezebben kezdtünk, de ahogy telt az idő, egyre jobban éreztük magunkat. Domináltunk, sokat mozogtunk, próbáltunk helyzeteket kialakítani, de sajnos nem sikerült megszerezni a három pontot” – fogalmazott.
Hozzátette, a döntetlen ellenére a sorozatbeli veretlenség értéke nagy.
„A legfontosabb, hogy továbbra is veretlenek vagyunk. A tizenegyesen kívül is volt még lehetőségünk a második gól megszerzésére, szerintem megérdemeltük volna a győzelmet” – zárta a középpályás.
Eugen Neagoe, a Petrolul vezetőedzője szerint csapata akár többgólos előnnyel is zárhatta volna az első félidőt. „A gólon kívül volt még három óriási helyzetünk is, de ilyen a futball: ahelyett, hogy 3–0 lett volna az állás a javunkra, 1–1 lett, miután gyakorlatilag ajándékba adtunk egy gólt” – mondta Neagoe, aki ugyan csalódott az eredmény miatt, de dicsérte játékosait. „Az első félidőnk nagyon jó volt, teljes mértékben uraltuk a játékot. A szünet után már nem voltunk ugyanaz a csapat, részben a kapott gól miatt” – fogalmazott.
A szünetben igyekezett mentálisan is rendet tenni a csapatban. „Azt kértem tőlük, hogy ugyanolyan motiváltan jöjjenek ki, és
– közölte a vezetőedző, majd hozzátette, hogy „én nem vagyok az a típusú edző, aki levágja valakinek a fejét egyetlen hibáért, még ha az komoly is, és talán ez két pontunkba is került” – zárta Eugen Neagoe.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!