Nos, az itáliai együttes továbbra is megőrizte veretlenségét, az Eb-csoportokból elsőként jutott tovább, eddig lejátszott mindkét mérkőzését egyaránt 3–0 arányban nyerte, magabiztos játékot mutatott. Így most már inkább az a kérdés tevődik fel: egyáltalán kiesik-e Olaszország? Látva a törökök és svájciak ellen mutatott meggyőző játékot, egyre többen gondolnak arra,
hogy az olasz csapat lehet a titkos – most már nem is titkos – esélyes.
Persze, még csak a kontinenstorna elején vagyunk. S az is igaz, hogy Immobile és társai nem egy halálcsoportba kerültek, hiszen viszonylag közepes játékerőt képviselő csapatok ellen kell játszaniuk. Nagyágyúk majd a kieséses szakaszban várnak rájuk.
Az viszont biztos, hogy az összes csapat közül a Mancini által összerakott alakulat játszotta eddig a legszebb, leghatékonyabb focit. Nem lehet ugyanis azt állítani, mint hosszú évekkel (vagy inkább évtizedekkel) ezelőtt, hogy az olaszok bunkerfocit játszanak: tördelik a játékot, beállnak védekezni, ellentámadásból valahogy szereznek egy gólt, aztán a végéig kibekkelik a meccset, és 1–0-val megnyerik a találkozót. Merthogy volt ilyen időszak is. Mára azonban ez teljesen megváltozott: Roberto Mancini szövetségi kapitány olyan csapatot rakott össze, amely
egy szinte soha nem látott veretlenségi szériát produkált az olasz foci történetében. S ahogy kinéz, ez a sorozat még egy ideig tartani fog.
A futball alaptörvényét alkalmazva – miszerint vegyél egy jó kapust – az itáliai szakember a valószínűleg Gigi Buffon örökébe lépő, állítólag az idén az AC Milantól távozó Donnarummára alapozza a védelmet. Bár még csak 22 esztendős, abszurd módon már óriási rutin áll mögötte: 16 évesen mutatkozott be a Serie A-ban, azóta folyamatosan véd, 28 válogatottsággal rendelkezik, ezért a szinte 2 m magas Gigi a másik Gianluigi méltó utóda lehet.
Előtte egy négy játékosból álló védőtengely állja az ellenfelek rohamozását. A belső védőpárost (Chiellini–Bonucci) egyetlen focihoz értő személynek sem kell bemutatni. Igaz, legutóbb Chiellini sérülten hagyta el a pályát, de a helyébe kerülő, Laziónál játszó Acerbire sem lehet panasz. A széleken talán nem nagy sztárok rohangálnak, de Florenzi (Paris Saint-Germain), Spinazzola (AS Roma), Di Lorenzo (Napoli) vagy a Chelsea-vel BL-t nyert Palmieri sem rossz választás.
A középpálya kimondottan stabil: a karmester a brazil származású Jorginho, aki Palmierihez hasonlóan nemrég Bajnokok Ligája-győzelmet ünnepelt a londoni együttessel. A Sassuolótól érkező Locatelliről talán keveset lehetett szerda estig hallani, Barella viszont a Serie A-ban idén bajnokságot ünnepelhetett az Inter Milano színeiben. Ha pedig időközben felépül Marco Verratti is, a PSG karmesterével kiegészülve – a francia, portugál és német – mellett az olasz az egyik legerősebb középpályássor lehet.
Elöl az apró Insigne mellett Immobile lehet az, akire oda kell figyelni, de Chiesa (Juventus), Berardi (Sassuolo), esetleg Belotti (Torino) is bármikor megmutathatja, miért számít rájuk Mancini. Talán egy igazi 9-es erőcsatár hiányzik az olasz keretből, de a 4–3–3-as felállással, kombinatív játékkal, agresszív letámadással, óriási futásmennyiséget bíró játékosokkal talán nincs is nagy szükség rá.
Szüksége lesz viszont majd az ellenfeleknek valamire, hogy ezt az egyelőre rendkívül hatékony gépezetet megállítsák. Hogy melyiknek sikerül majd? Belga, spanyol, francia, portugál? Netán német vagy angol? Lehet találgatni.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!