
A 13 ezer néző előtt lejátszott mérkőzésen a Squadra Azzurra valóságos erődemonstrációt tartott, az elejétől a végéig támadva magabiztos győzelemmel kezdte a tornát, ezzel bizonyította, hogy az Eb esélyesei közé tartozik.
Az olaszok már az összecsapás kezdetén lerohanták ellenfelüket, és sorra alakították ki helyzeteiket, de az első negyvenöt percben nem tudtak betalálni annak ellenére, hogy
a szünetig tizennégyszer próbálkoztak kapuralövéssel, ezzel szemben a törököknek egyetlen lehetőségük sem volt.
A második félidő is olasz támadásokkal kezdődött, akik az 53. percben már eredményesek voltak, igaz ehhez kellett Demiral öngólja. Érdekesség, hogy ez volt az első öngól az Eb nyitómeccseinek történetében.
Roberto Mancini gárdája ezután sem hagyott lejjebb, hamarosan Immobile duplázta meg az előnyt, majd Insigne állította be a végeredményt.
Az olasz válogatott ezzel rekordot döntött, hiszen az eddigi Eb-k alkalmával egy mérkőzésen még soha nem szerzett három vagy annál több gólt.
| 2021. 06. 11. 22:00 | Törökország Törökország | Olaszország Olaszország | 0-3 |
| 2021. 06. 12. 16:00 | Wales Wales | Svájc Svájc | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olaszország Olaszország | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 3 |
2 | Wales Wales | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
3 | Svájc Svájc | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
4 | Törökország Törökország | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Hat házkutatást tartott a rendőrség Máramaros és Szatmár megyében egy szexuális bűncselekmények gyanúja miatt indult ügyben; a nyomozás három személyt érint, köztük egy pedagógust.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!