Olimpia

Az olaszok Svájcot is simán verték, várják nyolcaddöntős ellenfelüket

Zátyi Tibor 2021. június 17., 00:20 utolsó módosítás: 2021. június 17., 00:21

Megvan a labdarúgó Európa-bajnokság első biztos továbbjutója, Olaszország már a legjobb 16 között van, miután szerdán késő este magabiztos játékkal legyőzte Svájcot az A csoportban.

Szárnyalnak az olaszok az Európa-bajnokságon Fotó: Riccardo Antimiani/Agerpres/EPA

Az olasz válogatott Roberto Mancini vezérletével komoly magasságokba jutott már az Eb előtt is, de az erődemonstrációját a kontinenstornán is folytatta.

A svájci csapat nem volt egy kategóriában az Azúrkékekkel, akik már az első negyedóra végén betaláltak, a csapatkapitány Chiellini volt eredményes. Ám közbelépett a videóbíró és jogos kezezés miatt Szergej Karaszev játékvezető érvénytelenítette a találatot. A Juventus 36 éves bekkjét pár perccel később lecserélték, mint utólag kiderült, valószínűleg combizomhúzódást szenvedett.

Az érvénytelenített találat nem vette el az olaszok kedvét, és hamarosan ismét betaláltak, a Sassuolo fiatal játékosa, Manuel Locatelli közelről volt eredményes, egyben beállította a félidei eredményt is.

A svájciak hiába voltak a mezőnyben egyenlő ellenfelek az olaszokkal (50–50%-os labdabirtoklás), egyetlen lövésük volt, az sem ért célt.

A szünetet követően hamar kettőre növelte előnyét a hazai pályán játszó olasz gárda, Locatelli duplázott, a svájciak pedig egyre nehezebb helyzetbe kerültek. Jöttek is a cserék, majd az első, és mint utólag kiderült, utolsó ziccerük, a 65. percben Zuber lövését Donnarumma lábbal védte. A meccset kézben tartották az olaszok, ellenfelük játékán nem érződött, hogy bármi meglepetés is történhetne. A hajrában Immobile biztosította be az olaszok győzelmét, egyben továbbjutását a csoportból, bő húsz méterről eleresztett lövését nem tudta védeni Sommer.

A törökök elleni nyitómeccset követően Svájcot is három góllal verte Olaszország, és félelmetes mutatóit tovább növelte.

Roberto Mancini együttese sorozatban a 29. találkozóján maradt veretlen (24 diadal, 5 döntetlen), és már csak egy találkozóra van az abszolút rekordtól.

Továbbá ami a többi együttesre nézve félelmetes és egyben döbbenetes is: az olaszok tíz meccse nem kaptak gólt, és győzelmi sorozatuk is ugyanilyen hosszú.

Az utolsó fordulóban a csoportgyőzelemhez elég a döntetlen is Wales ellen, azzal az eredménnyel a törököket legyőző szigetországiak is biztosan továbbjutnak a csoportból.