A Concordia Chiajna, a Ceahlăul Piatra Neamț, a Viitorul Pandurii Târgu Jiu és a CSM Alexandria számára még kérdéses a jövő, nem kezdhetik meg a keretek erősítését és a felkészülést, ugyanis egyelőre azt sem tudják, hogy melyik osztályban fognak szerepelni a következő idényben. Előbbi három az előző bajnokságban kiharcolta a jogot, hogy a 2. Ligában induljon, azonban a szövetség egyelőre nem adott engedélyt erre.
Van rá lehetőségük, hogy fellebbezzenek, amit nyilvánvalóan meg is tettek. Amennyiben nem sikerül így sem elérni a céljukat, akkor a továbbiakban a Laussane-i Sportdöntőbírósághoz fordulhatnak, ahová az elmúlt idényben a Brassói FC is került.
Meglepő, hogy ezen a listán szerepel a Concordia Chiajna együttes neve, hiszen az elmúlt években rendre kiválóan szerepeltek, idén a felsőházba jutásért küzdöttek, de ez végül nem sikerült.
A hírek szerint a Progresul Spartac be sem nyújtotta a kérést, hogy a következő idényben ott lehessen a másodosztályban, az előző kiírásban 25 mérkőzésen mindössze négy pontot gyűjtött. Egyelőre megtippelni sem lehet, hogy hogyan néz ki majd a mezőny a következő szezonban a 2. Ligában, hiszen a klubok fellebeztek és végleges döntés későbbre várható.
Amennyiben valamelyik gárda mégsem kapja meg a játékjogot a szövetségtől, akkor a helyét az a csapat veszi át, amelyik a legtöbb pontot gyűjtötte a kieső csapatok közül.
A sorrend pedig a következő: Dési Unirea (27 pont), CS Tunari (20), CSM Alexandria (13) és Progresul Spartac (4).
A Dési Unirea már hivatalosan is bejelentette, hogy amennyiben lesz rá mód, akkor mindenképp szeretné a következő idényt a 2. Ligában kezdeni. A 2024–2025-ös bajnokságban átalakul a 2. Liga rendszere, 20 gárda helyett 22 száll harcba.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!