A Concordia Chiajna, a Ceahlăul Piatra Neamț, a Viitorul Pandurii Târgu Jiu és a CSM Alexandria számára még kérdéses a jövő, nem kezdhetik meg a keretek erősítését és a felkészülést, ugyanis egyelőre azt sem tudják, hogy melyik osztályban fognak szerepelni a következő idényben. Előbbi három az előző bajnokságban kiharcolta a jogot, hogy a 2. Ligában induljon, azonban a szövetség egyelőre nem adott engedélyt erre.
Van rá lehetőségük, hogy fellebbezzenek, amit nyilvánvalóan meg is tettek. Amennyiben nem sikerül így sem elérni a céljukat, akkor a továbbiakban a Laussane-i Sportdöntőbírósághoz fordulhatnak, ahová az elmúlt idényben a Brassói FC is került.
Meglepő, hogy ezen a listán szerepel a Concordia Chiajna együttes neve, hiszen az elmúlt években rendre kiválóan szerepeltek, idén a felsőházba jutásért küzdöttek, de ez végül nem sikerült.
A hírek szerint a Progresul Spartac be sem nyújtotta a kérést, hogy a következő idényben ott lehessen a másodosztályban, az előző kiírásban 25 mérkőzésen mindössze négy pontot gyűjtött. Egyelőre megtippelni sem lehet, hogy hogyan néz ki majd a mezőny a következő szezonban a 2. Ligában, hiszen a klubok fellebeztek és végleges döntés későbbre várható.
Amennyiben valamelyik gárda mégsem kapja meg a játékjogot a szövetségtől, akkor a helyét az a csapat veszi át, amelyik a legtöbb pontot gyűjtötte a kieső csapatok közül.
A sorrend pedig a következő: Dési Unirea (27 pont), CS Tunari (20), CSM Alexandria (13) és Progresul Spartac (4).
A Dési Unirea már hivatalosan is bejelentette, hogy amennyiben lesz rá mód, akkor mindenképp szeretné a következő idényt a 2. Ligában kezdeni. A 2024–2025-ös bajnokságban átalakul a 2. Liga rendszere, 20 gárda helyett 22 száll harcba.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!