A labdarúgó 2. Liga elmúlt idényében, a 2023–2024-es kiírásában a feljutást érő helyen végzett a Vajdahunyadi Corvinul. A lépést a legjobbak közé nem tehette meg, mivel a kizárólag közjogi klubok az érvényben lévő törvény szerint nem indulhatnak az élvonalbeli bajnokságban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) megoldást kínált a Corvinul számára. Ahhoz, hogy megkaphassa az élvonalba való feljutáshoz szükséges jogot, szervezeti formát kellett változtasson. Viszont mindezt nem tehette meg mindaddig, amíg nemzetközi kupasorozatokban érdekelt volt. Ráadásul, ha közben lejátszott volna egy mérkőzést a 2. Ligában, akkor az idei kiírásban már nem módosíthatták volna a szervezeti formáját.
A vajdahunyadiak az eddigi összes bajnokijukat elnapolták, a múlt héten kiestek a nemzetközi kupaporondról, ezért úgy tűnt, hogy megoldódik a probléma és a feljutásért küzdhetnek idén.
A csütörtöki versenybizottsági gyűlésen azonban kiderült, hogy négy gárda is ellenezte a döntést, az FC Voluntari, az FCU Craiova, az FC Argeș és az FK Csíkszereda fellebbezett.
A bizottság megalapozottnak találta ezek jogosságát, így
az FRF automatikusan elutasította a Corvinul kérését, biztossá vált, hogy a vajdahunyadi alakulat bármilyen helyen is végez, nem lehet ott jövőre sem az élvonalban.
Az átiratban a székelyföldi együttes jogi képviselete leszögezi, csak akkor elfogadott a klubok jogi struktúrájának módosítása, amennyiben az átruházás egy magánjogi klubtól egy ugyanazon a településen székhellyel rendelkező közjogi klubra kerül, amennyiben bizonyítható, hogy a magánklub finanszírozását az a hatóság biztosította, amelynek határozata alapján az átruházott közjogi klubot létrehozták.
Ilyen kérelmet csak minden év június 1. és 30. között lehet benyújtani a szakszövetséghez. Ellenkező esetben azt elutasítják.
Az FK Csíkszereda levezette, hogy miként tette meg a lépést a vajdahunyadi klub, ahhoz, hogy megszerezze a jogi módosítást. Ebből pedig azt lehet kikövetkeztetni, hogy a Corvinul nem tett eleget ennek a követelményeknek, miután az FRF-hez június 4-én (a szabályozási határidőn belül) benyújtott kérelemhez nem csatolták a szükséges dokumentumokat.
A versenyszabályzat szerint a kérelemhez csatolni kellett (többek között) a megbízási szerződést és az összes pénzügyi kötelezettség kifizetésének igazolását. Ez pedig hiányzott.
Ennek kiegészítését a Corvinul augusztus 13-án állította ki. Ezen érvek alátámasztásából egyértelmű, hogy a kérelmező Corvinul nem tartotta be az FRF versenyszabályzatának rendelkezéseit, mert határidőn túl nyújtotta be a dossziét.
A dokumentumok kitöltésének határideje egy kifejezetten előre meghatározott időponthoz, nevezetesen a 2. Liga jelentkezési időpontjához van kötve. Nem pedig a verseny kezdetéhez, vagy a klub által a bajnokságban játszott első mérkőzés dátumához.
Az FK Csíkszereda, folytatva az érvelést, rámutat, hogy a szakszövetség szabályozza a bajnokságba való jelentkezés időpontját, mégpedig július 15-ig.
Összefoglalva, a FRF augusztus 16-án kiadott kedvező véleménye szabálytalan, mivel azt a versenyszabályzatban előírt határidők megsértésével hozták meg, ezért az FRF fegyelmi bizottságának beavatkozása és a jelen kifogás tárgyát képező vélemény megsemmisítése szükséges.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!