A csoportkör utolsó, csütörtöki játéknapján eldőlt, hogy a szegediek az A csoport hatodik helyén végeztek hat győzelemmel és nyolc vereséggel, ám ezek közül egy siker és két vereség az elmaradt meccsek miatt nem a pályán, hanem az európai szövetség (EHF) döntése nyomán született,
a mérkőzéseket ugyanis a vírusfertőzés miatt nem tudták lejátszani.
Az már korábban eldőlt, hogy a Veszprém a B csoport második helyen zár kilenc győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel, ezek közül egy döntetlen szintén az EHF döntése nyomán született.
A párharcok első mérkőzéseit március 31-én és április 1-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.
A csoportkör végeredménye:
A csoport:
1. SG Flensburg-Handewitt (német) 21 pont, 2. Paris Saint-Germain (francia) 19, 3. Lomza Vive Kielce (lengyel) 19, 4. Meskov Breszt (fehérorosz) 15, 5. FC Porto (portugál) 12, 6. MOL-Pick Szeged 12, 7. Vardar Szkopje (északmacedón) 9, 8. Elverum HB (norvég) 5.
B csoport:
1. Barcelona (spanyol) 28 pont, 2. Telekom Veszprém 20, 3. THW Kiel (német) 16, 4. Aalborg HB (dán) 14, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 14, 6. HBC Nantes (francia) 12, 7. RK Celje PL (szlovén) 8, 8. PPD Zagreb (horvát) 0.
A nyolcaddöntő párosítása:
Vardar Szkopje–Telekom Veszprém
MOL-Pick Szeged–THW Kiel
FC Porto–Aalborg HB
RK Celje–Paris Saint-Germain
Motor Zaporizzsja–Meskov Breszt
HBC Nantes–Vive Kielce
Elverum HB–Barcelona
PPD Zagreb–Flensburg-Handewitt
Sokat szenvedett, igazából hiányzott az átütő erő a sepsiszentgyörgyi csapatból, ezt pedig kihasználta a bukaresti ellenfele, előnyben focizott a Szuperliga tizennyolcadik játéknapjának meccsén. A csattanó a végén érkezett.
Testközelből láthattuk, milyen, amikor valósággal ütik-rúgják egymást a sportolók egy ketrecben, teszik ezt természetesen szabályos keretek között. Ilyen volt az első székelyföldi MMA-gála, a Hargita Fight Night. Élménybeszámoló.
Újabb választást tartanak vasárnap Romániában, ezúttal a parlament összetételéről döntenek a romániai választópolgárok.
A kormányon lévő Szociáldemokrata Párt (PSD) nyerte az 1989-es romániai rendszerváltást követően 10. alkalommal rendezett parlamenti választást a 21 órás urnazárás után közzétett felmérések eredményei alapján.
Megnyitottak vasárnap reggel 7 órakor a Romániában kialakított szavazókörzetek: országszerte csaknem 19 ezer szavazóhelyiségbe várják a szavazásra jogosult több mint 18 millió román állampolgárt, megválasztani a parlament és a szenátus tagjait.
Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!