Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) bécsi székhelyén szerdán délután tartották a női és a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének sorsolását.
A megújult sorozatokban két-két nyolcas csoportot alakítottak ki. Az oda-visszavágós körmérkőzések után a csoportelsők és másodikok egyenesen a negyeddöntőbe jutnak, a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik helyezettek pedig újabb párharcokat vívnak keresztben a nyolc közé kerülésért.
A tervek szerint a következő szezonban négyes döntőket rendeznek, az EHF egyébként a napokban törölte a női BL szeptemberre halasztott budapesti final fourját.
A bécsi sorsoláson azonos országból érkező csapatokat nem húzhattak össze, így a nőknél garantáltak voltak a magyar–román párharcok, mivel mindkét országból két csapat játszhat a csoportkörben.
A 2019-es címvédő Győri ETO-t, illetve a SCM Râmnicu Vâlceát az első, a Ferencvárost és a Bukaresti CSM-et a harmadik kalapból sorsolták ki. A férfiaknál a Veszprém az első, a Szeged a második kalapból várta a ceremóniát.
A női BL következő kiírása szeptember 12-én, a férfi Bajnokok Ligája négy nappal később rajtol.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!