A Román Kézilabda Szövetség (FRH) tavaly decemberben kizárta a női Nemzeti Ligából a Brassói Coronát, miután kiderült, hogy a játékosok intravénás lézerkezelésen estek át egy brassói klinikán. A teljesítményfokozás ezen módszerét ugyanis szigorúan tiltja a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) szabályzata.
A felfüggesztett kézilabdázók estében az ANAD nem siette el a döntést, az állami szervezet fél évvel a brassói doppingbotrány kirobbanása határozott az ügyben.
A digisport.ro beszámolója alapján a legsúlyosabb büntetést Marius Capră csapatorvos kapta, őt négy évre, Mariana Târcă szakmai igazgatót két évre, míg az egyesület korábbi elnökét, Liviu Dragomirt 2 évre és hat hónapra tiltották el.
Ami a sportolókat illeti, a román válogatottban is szereplő négy kézilabdázó közül Cristina Laslót és Bianca Bazaliut 1 év 3 hónapra, míg Eliza Buceschit és Daria Bucurt 1 év négy hónapra tiltották el.
Összesen 17 kézilabdázót, azaz a keret mindegyik tagját több mint egy éves eltiltással sújtották. Ugyanakkor Ion Crăciun vezetőedzőre, illetve Marius Novanc és Szőcs Csaba másodedzőkre nem szabtak ki büntetést, mivel nem volt elég bizonyíték, ami a bűnrészességüket támasztotta volna alá.
Az eltiltott kézilabdázók 21 napon fellebbezhetnek a döntés ellen, elképzelhető, hogy az ítéletek időtartamának akár a két-harmadát is felfüggesztik, amennyiben a nemzetközi ügynökség beleegyezik az enyhítésbe.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!