Újra tehetetlen volt a Fradival szemben, vereséggel zárta az alapszakaszt a Sportklub

Dobos László 2024. március 01., 21:43

Három góllal kapott ki utolsó alapszakaszbeli mérkőzésen a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A Ferencváros a Vákár Lajos Műjégpályán aratott sikerével megnyerte az alapszakaszt.

Telt ház volt pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol az első harmadban többet és veszélyesebben támadott a Fradi, sok dolga volt Matt O'Connornak, a Sportklub kapusának. A vendégek első gólja egy távoli lövésből született, a csíki kapus takarva volt, nem látta a korongot (0–1). A Sportklubnak az első húsz percben volt három emberelőnye, de egyiket sem tudta kihasználni.

Többet lőtt kapura a második játékrészben is a Ferencváros, a csíkiak Láday révén egyenlíthettek volna, de Arany, a Fradi kapusa bravúrral hárított. A vendégeknek emberelőnyös játékát a Sportklub kivédekezte, a folytatásban azonban két gyors akció révén, Nagy Gergő és Kestila góljaival 3–0-ra elhúztak a vendégek.

A harmadik játékrészben megsokasodtak a kiállítások, újabb gól nem született, a mérkőzés pedig egy Becze–Crespi verekedéssel zárult, amelynek végén mindkét játékos végleges kiállítást kapott.

A házigazdáknál visszatért a sérüléséből felépült és jégre lépett Péter Balázs, a szintén sérülés miatt hiányzó Sofron István azonban a lelátóról nézte a mérkőzést. Továbbra is hiányzott viszont – a közvélemény számára ismeretlen okokból – Cody Milan, Jeremy Welsh és David Levin. A vendégeknél nem léphetett jégre az eltiltott Yanick Turcotte, de Rasmus Kulmalát is nélkülözniük kellett a vendégeknek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 0–3 (0–1, 0–2, 0–0).

Gólszerzők: Jacob Crespi (8.), Nagy Gergő (35.) és Aku Kestila (39.).
Kapura lövések: 31–33.
Büntetőpercek: 31–41 (ebből Becze Tihamérnek, illetve Jacob Crespinek 5+20 perc fegyelmi).
Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (első sor); Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Troy Rutkowski, Gecse Hugó, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Péter Balázs, Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Erik Svetina,(negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Ferencváros: Arany Gergely, Nagy Kristóf (kapusok) – Julius Marva, Vladimir Roth, Turbucz Martin, Adam Brady, Galajda Zsombor (első sor); Seregély Máté, Jacob Crespi, Erik Nemec, Aku Kestila, Nolan LaPorte (második sor); Jozef Hrabal, Boros Dániel László, Tóth Adrián, Nagy Gergő, Németh Attila (harmadik sor); Haranghy Bence, Tóth Gergő, Bán Károly Tibor, Farkas Lőrinc, (negyedik sor). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel, illetve Bandi Csaba és Magyar Áron.