Kétgólos előnyben volt a Sportklub, utána már csak a galaciak találtak be

Dobos László 2024. március 04., 21:19 utolsó módosítás: 2024. március 04., 21:20

Kisebb meglepetésre háromgólos vereséget szenvedett a listavezető Csíkszeredai Sportklub Galacon, a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakaszának hétfő esti mérkőzésén.

A csíkiak két góljára öttel válaszolt a Galaci CSM Fotó: Galaci CSM

Jól kezdte az összecsapást a vendég Csíkszeredai Sportklub, az első játékrész után a székelyföldiek 2–0-ra vezettek. A folytatásban azonban csak a házigazdák tudtak gólt szerezni, a második szünetre egyenlítettek, majd a harmadik harmadban még ütöttek három találatot.

Az utolsó két percben a csíkiak kapuslehozatallal és időkéréssel is próbálkoztak, a hazai alakulat azonban korongot szerzett és beütötte az üres kapuba.

A Galac sikeréhez nagyban hozzájárult Onodi Ottó kapus is, aki 92,3 százalékos hatékonysággal védett.

Fotó: Galaci CSM

A házigazdáknál ezen a mérkőzésen hiányzott Vladislav Teamriuc, Remus Gheorghe és Ráduly Norbert, a vendégeknél pedig Jeremy Welsh, David Levin, Sofron István, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd és Aidan Brawn.

A Csíkszeredai Sportklubnak még egyetlen mérkőzése maradt hátra a román hokibajnokság alapszakaszából, április 7-én, Otopeni-ben a Bukaresti Steaua ellen játszik.

Jégkorong, romániai felnőtt bajnokság, alapszakasz:

Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 5–2 (0–2, 2–0, 3–0).

Gólszerzők: Luka Zorko (27.), Mircea Constantin (35., 46.), Szergej Pajor (41.) és Patrik Machala (60.), illetve Eduard Cășăneanu (13.) és Becze Tihamér (15.).
Kapura lövések: 25–26.
Büntetőpercek: 10–6.

Galaci CSM:
Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Luka Zorko, Patrik Machala, Benedek Roland, Mircea Constantin (első sor); Jevgenyij Jemeljanenko, Konsztantyin Csernyuk, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor (második sor); Olekszander Alekszandrov, Cătălin Berdilă, Szőcs Attila, Raul Maftei, Danalizi Vilmos Gergő (harmadik sor);
Silló Huba, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Július Pénzeš.Ű
Csíkszeredai Sportklub: Kapusok: Adorján Attila, Simó Ábel Joel (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Becze Tihamér, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Troy Rutkowski, Gecse Hugó, Reisz Áron, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Georgij Agafonov, Fodor Csanád, Rokaly Norbert (harmadik sor); Bajkó Csongor. Vezetőedző: Kevin Constantine.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Andrieș Gheorghieș, illetve Cristian Lungeanu és ifj. Szabó László.