Nyert a Steaua hokicsapata Karcfalván, esélye maradt megelőzni a galaciakat

Dobos László 2024. március 25., 21:35 utolsó módosítás: 2024. március 25., 21:36

A Bukaresti Steaua legyőzte a házigazda Sapientia U23 együttesét hétfőn este a román jégkorongbajnokságban, és megtartotta esélyeit arra, hogy negyedik helyen végezzen az alapszakaszban.

A hétfői esti mérkőzés után kedden is találkozik egymással a Sapientia U23 és a Steaua Fotó: Sapientia U23

Hétfőn és kedden este játssza utolsó mérkőzéseit a 2023–2024-es román felnőtt jégkorongbajnokságban a Sapientia U23 csapata, amely a Bukaresti Steauával meccsel a csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán.

Vendéggólokkal kezdődött a hétfő esti mérkőzés, a fővárosi együttes az első játékrészben négygólos előnyre tette szert, és ezt a különbséget a mérkőzés végéig tartani tudta.

A Steaua számára komoly téttel bírnak ezek a találkozók, ugyanis még van esélyük, hogy megelőzzék a negyedik helyen álló Galaci CSM együttesét, és így a rájátszásban a bronzéremért harcoljanak.

A Sapientia U23 pozíciója már nem változhat a tabellán, a székelyföldi egyetemisták csapata a hatodik helyen végez a nyolccsapatos romániai bajnokságban.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Bukaresti Steaua 4–8 (1–5, 1–1, 2–2).
Gólszerzők: Barkó Gergely (12.), Makszim Ascsulov (21., 42.), Viktor Szolokin (57.), illetve Adam Pauliny (4., 19.), Andrej Mihnyov (6., 12., 47.), Danyil Martinov (18.), Adrian Irimia (35.), Andrei Filip (52.).
Kapura lövések: 25–36.
Büntetőpercek: 0–10.

Sapientia U23:
Bíró Nándor, Galusnyák Tamás (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, Pratt Richard Stetson (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, György Szilárd (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, László Balázs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs (kapusok) – Jakub Mataj, Tódor Csaba, Adam Pauliny, Mihai Georgescu, Andrei Filip (első sor); Andrei Gerasimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danyil Martinov, Andrej Mihnyov (második sor); Orbán Szilárd, Andrei Grabari-Diaconescu, Buda Gábor, Robert Timaru, Csergő Hunor (harmadik sor); Boldizsár Cristian, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: André Attila és Csomortáni Zsolt, illetve Kőszegi Kálmán és Rácz Szilárd.