Érvényesült a Galac tapasztalata, három góllal verték a Sapientiát

Dobos László 2024. március 11., 21:12

Egyetlen mérkőzést játszottak hétfőn este a romániai felnőtt jégkorongbajnokság alapszakaszában. A galaci találkozón nem tudott meglepetést okozni a Sapeintia U23 együttese, a székelyföldieknek csak a szépítés sikerült.

Sokkal többet lőttek kapura Fotó: Galaci CSM

A statisztikák szerint a galaciak szinte négyszer annyit lőttek kapura mint a vendégek (57–15), így nem meglepő, hogy megnyerték a mérkőzést. Az Al-Duna parti város csapata a találkozó felénél már 4–0-ra vezetett, ezt követően az erdélyi alakulat a négygólos hátrányból kettőt lefaragott, a hajrában azonban újra eredményes volt a házigazda.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Galaci CSM–Sapientia 5–2 (3–0, 1–0, 1–2).
Gólszerzők: Konsztantyin Csernyuk (9.), Alekszej Baszkov (14., 17. és 28.), Raul Maftei (58.), illetve Makszim Ascsulov (43.) és Lázár Menyhért (46.).
Kapura lövések: 57–15.
Büntetőpercek: 6–6.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Luka Zorko, Patrik Machala, Benedek Roland, Mircea Constantin (első sor); Jevgenyij Jemeljanenko, Konsztantyin Csernyuk, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor (második sor); Olekszander Alekszandrov, Cătălin Berdilă, Szőcs Attila, Raul Maftei, Danalizi Vilmos Gergő (harmadik sor);
Ráduly Norbert, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Július Pénzeš.

Sapientia: Alex Olaru, Bíró Nándor (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, Pratt Richard Stetson (első sor); Kristó Kernászt Máté, László Balázs, Barkó Gergely, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf (harmadik sor); Kovács Előd, Sólyom Csongor, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.