Szépen búcsúzott a bajnokságtól a Sapientia U23 csapata

Dobos László 2024. március 26., 21:53 utolsó módosítás: 2024. március 26., 21:55

Közel állt a pontszerzéshez a Sapientia U23 kedden este a Steaua ellen a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A székelyföldi gárda nagyot küzdött a számára utolsó szezonbeli mérkőzésén.

Csak a végén dőlt el a meccs Fotó: Sapientia U23

Jól kezdte kedden este a Felcsíki Műjégpályán a házigazda Sapientia U23 csapata a Steaua elleni mérkőzést, az első negyedóra után 2–0-ra vezettek, azonban a tapasztalt katonacsapat a találkozó feléig fordított.

A harmadik játékrészben sokáig csak egygólos volt a fővárosiak előnye, az utolsó másfél percben a házigazdák az egyenlítés reményében kapuslehozatallal próbálkoztak, azonban ellenfelük gólt lőtt az üres kapuba, aztán a hátramaradt másodpercekben újra betalált.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Bukaresti Steaua 3–6 (2–1, 0–3, 1–2).
Gólszerzők: Kedves Tamás (10.) és Makszim Ascsulov (14. és 53.), illetve Danyil Martinov (18.), Adam Pauliny (22.), Mihai Georgescu (25.), Andrej Mignyov (29. és 60.), Antal Alfréd (60.).
Kapura lövések: 19–54.
Büntetőpercek: 31–39 (ebből Viktor Szlokinnak, illetve Anderei Filipnek 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: André Attila és Csomortáni Zsolt, illetve Kőszegi Kálmán és Simon Roland.

Sapientia U23: Galusnyák Tamás, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, Pratt Richard Stetson (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Kedves Tamás, György Szilárd, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Gál Szilárd (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, László Balázs, Bănceanu Levente, Szopos Böjte Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs (kapusok) – Jakub Mataj, Tódor Csaba, Adam Pauliny, Mihai Georgescu, Andrei Filip (első sor); Andrei Gerasimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danyil Martinov, Andrej Mihnyov (második sor); Orbán Szilárd, Andrei Grabari-Diaconescu, Buda Gábor, Robert Timaru, Csergő Hunor (harmadik sor); Boldizsár Cristian, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.