A modern időkben harmadszor szerepel a világ legjobbjai között Magyarország jégkorong-válogatottja. Az első alkalommal már az ottlétük is élményt jelentett, másodszorra meglett az első győzelem is. Most még nagyobb eredményt érnének el Bartalisék: a bennmaradást az elitben.
Magyarország első feljutása a szapporói csoda néven maradt meg a sportkrónikákban, ami után már minden évben célkitűzés volt a visszatérés a legjobbak közé. Ez kétszer sikerült. 2015-ben Krakkóban kivívni ezt nagy fegyvertény volt, ennek megfelelő eufóriával. A múlt évben Ljubjanában viszont már szinte kötelező elvárás volt a szintlépés, köszönhetően annak, hogy Franciaországot és Ausztriát a Nemzetközi Jégkorong Szövetség a magyarok elől „felléptette” az elitbe az ukrajnai háború miatt kizárt Oroszország és Fehéroroszország helyére. Sebőkék hozták is a kötelezőt, és habár nem volt túl acélos a magyarok játéka, ez elég volt ahhoz, hogy Szlovénia mögött feljutó helyen végezzenek.
A szlovéniai vébé után pár hétig még abban is lehetett reménykedni, hogy a világ legjobbjai Budapesten, illetve Ljubjanában találkoznak 2023-ban, de végül a két ország közös pályázata nem volt sikeres, a vébé rendezési jogát Finnországnak és Lettországnak adták.
A Kevin Constantine által irányított Magyarország a finn csoportba került Tamperében, ahol sorrendben Dánia, az Egyesült Államok, Franciaország, Svédország, Finnország, Németország és Ausztria lesznek az ellenfelek.
Ha a papírformát, a reális erőviszonyokat nézzük, akkor a magyaroknak igazából nem sok esélye lenne arra, hogy itt az óriási sikert jelentő bennmaradást elérje. Mindegyik meccsen az ellenfél lesz az erősebb csapat.
A dánok a világranglistán a 10. helyen állnak, legutóbb 1981-ben sikerült pontot szerezni ellenük. Az NHL sztárokkal teletűzdelt Egyesült Államok még kevésbé tűnik verhetőnek.
Szilassy Zoltán edző mindig minden sorozatban csak a következő meccsre szokott figyelni, de ezúttal a harmadik mérkőzés lesz az, amire különösen figyelni kell. Franciaországgal csap össze a nemzeti együttes kedden. Ez az egyik olyan csapat, akik ellen tényleg lehet keresnivalója a piros-fehér-zöld jégkorongválogatottnak. Persze itt is az ellenfél győzelmére adnak nagyobb esélyt a fogadóirodák, de itt azért már kisebb a ledolgozandó különbség. Nagy dolog lenne a siker, de nem lehetetlen.
A negyedik ellenfél Svédország lesz, amely mindig az elit szűk élvonalához tartozik. Egyszer ugyan sikerült már győzni ellenük (2007-ben Palkovics Krisztián hosszabbításos góljával 2–1-re, de azon a meccsen nem a legjobbjaival szerepelt a svéd csapat.
Nagy élmény lesz játékosoknak és a magyar szurkolóknak is a házigazda, címvédő és olimpiai bajnok, Finnország elleni meccs, ahol biztosan zsúfolásig telik a tamperei aréna. Ez minden bizonnyal feltüzeli majd magyarokat, nagyszerű meccsre lesz kilátás, de aligha számíthatunk itt arra, hogy babér teremhet a mieinknek.
Ezt követően a németekkel kell szembenézni, akik számára nagy valószínűséggel különösen fontos lesz ez a meccs a negyeddöntőbe jutás szempontjából. Ők már csak ezért sem fogják a véletlenre bízni.
A dánok, amerikaiak, svédek, finnek és németek ellen minden megszerzett pont csodaszámba menne. A franciák ellen ez talán elérhetőbb, de a vébé legfontosabb mérkőzése magyar szempontból május 22-én lesz, ahol Ausztria lesz az ellenfél.
A csoportban az osztrákok azok, akiket a Székesfehérvár ICEHL-es szereplése miatt a legjobban ismerhet Kevin Constantine és a csapat jelentős része. Ők, ha egy fokkal magasabb szinten is állnak Magyarországhoz képest, de meg lehet szerezni a győzelmet ellenük.
Ha pedig ez meglesz, (ne ismétlődjön meg a 2016-os forgatókönyv, hogy egy győzelem, a fehéroroszok elleni siker a körbeverések miatt nem volt elég) Magyarország A csoportos marad és 2024-ben Csehországban is a legjobbak között szerepel. Ha a fiúk tudják hozni azt a szintet, amit Kanada ellen mutattak, akkor ez sikerülhet. Ez lehet a tamperei csoda.
A világbajnokság másik csoportjában Rigában a házigazda Lettország mellett Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Svájc, Kazahtsztán és Szlovénia játszik. A két csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe, az utolsó kiesik a divízió I/A-ba.
Az IIHF a világbajnokságok előtt szokás szerint felállította az erősorrendet. Eszerint Finnország a legesélyesebb arra, hogy világbajnok lesz azaz megvédi a címét, mögöttük Kanada, Svédország és Csehország következik. A listán Magyarország az utolsó, 16. pozícióban áll. Nem lenne baj, ha ebben tévednének az IIHF szakemberei...
A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának rangadójára készül az éllovas FK Csíkszereda: csütörtökön délután 5 órától a második helyen álló Bukaresti Steauát fogadja.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Hamarosan országszerte elérhetővé válik az új típusú személyazonossági igazolvány, amely elektronikusan is tárolja a személyes adatokat. Az új személyi elterjedésével fokozatosan az elektronikus egészségügyi kártyák is megszűnnek.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
… egy helyi rendőrfőnök úgy gondolta, jó móka, ha drogbulikat szervez a lakásán… és magyar nyelven is riasztották az utasokat a kolozsvári reptéren.
Taroltak a székelyföldi csapatok a korosztályos magyar jégkorongbajnokságok döntőiben. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia U18-as és a Gyergyói Hoki Klub U21-es együttese is bajnoki címet ünnepelhetett a sportág sűrű hétvégéjén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!