Páratlan szezont zárt a Brassói Corona jégkorong együttese, megnyerte a Román Kupát, majd első lett a közös magyar-román pontvadászatban, az Erste Ligában, végül pedig elhódította az aranyérmet a romániai bajnokságban is.
Farkas Tamás tavaly nyáron igazolt a Brassói Coronához. Az 1992. január 1-jén Gyergyószentmiklóson született játékos ifikorában, 2006-tól magyarországi csapatoknál csiszolódott, majd 2008–2012 között a Székesfehérvár játékosa volt. Ezt követően, a 2012–2013-as idénytől kezdődően, tíz szezonon át a Csíkszeredai Sportklubot erősítette, részese volt a Sportklub utolsó évtizedbeli összes sikerének. Szerepelt a magyar U18-as és U20-as válogatottban, 2018-től pedig a romániai felnőtt válogatottban szerepel. Nős, két kisfiú boldog édesapja.
– Sokadik bajnoki címét ünnepelhette. Melyik áll legközelebb a szívéhez?
– Hála istennek sok bajnoki címet nyertünk, nyertem, mindenik külön-külön emlékezetes marad. A legelső és a mostani is, amikor három trófeát nyertünk. Sportolói szempontból talán az a Sportklubbal megszerzett cím, amikor Jason Morgan volt az edzőnk. Akkor a play-offban sokkal többet játszottam, pontokat írtak a nevem mellé, az utolsó üreskapus gólt Brassó ellen én ütöttem. De mindegyik bajnoki címnek megvan a külön sztorija. Mindegyik közel áll a szívemhez.
– Sok éven át a Csíkszeredai Sportklub játékosa volt, részese volt a kék-fehérek sikereinek. Milyen érzésekkel lépett jégre a Vákár Lajos Műjégpályán?
– Nagy részét a győzelmeknek, a bajnoki címeimnek a Csíkszeredai Sportklubbal értem el. Furcsa érzések kavarogtam bennem, amikor először visszatértem a Vákárra a Brassó játékosaként, izgultam a meccs előtt, mert azért tíz évet Sportklub játékosa voltam, több száz meccset játszottam kék-fehérben. Érdekes volt ellenfélként visszatérni, de próbáltam a legjobbat nyújtani.
Hál' istennek sok néző volt kint, sok barát és ismerős, akik eddig nekem szorítottak, de most nem biztos hogy nekem. De ez a sport.
– Milyennek ítéli a most az lezárult Erste ligás idényt szakmai szempontból? Melyek a szezon legfontosabb pozitívumai, illetve negatívumai?
– Az alapszakaszban másodikok lettünk,
Az elején egy kicsit beragadtunk, de aztán folyamatosan érett össze a csapat, a végére pedig teljesen összeállt a játékunk. A negatívum talán az Erste Ligában alkalmazott pontrendszer volt, ami a hazai játékosoknak nem kedvezett, rengeteg külföldi szerepelt a csapatokban.
– Sokan próbálják megfejteni a Brassói Corona fantasztikus szezonját. Ön hogyan látja?
– A Brassónál minden nagyon jól működött. A csapat játéka beérett, a vezetőség, az edzők, a háttérmunkások, a social media-felelős, mindenki tette a dolgát, a gyúró, a rolbás, mindenki azért dolgozott, hogy megfelelő körülmények legyenek a felkészülésre, hogy mindent meg tudjunk nyerni. Jól működött a klub marketing menedzsmentje, az alapszakaszban szinte mindig minden jegy el volt adva, a döntőre pedig kivetítőket szereltek fel a jégpálya mellé, ami szintén egy pluszt adott a brassói jégkorongnak.
– Mivel magyarázná, hogy a Corona mind a három fronton jobb volt másik két erdélyi riválisánál?
– Nehéz kérdés. Hogy is mondjam? A Sportklubnál elég kusza szezon volt, sok minden történt, és ez szerintem rányomta a bélyegét a játékra. A külföldiek jöttek, mentek, ami nem biztos, hogy jót tett. Pozitívum a Sportklubnál, hogy nagyon sok hazai jégkorongozó játszhatott. A kevesebb légiós ebben a mezőnyben azonban nem volt elég a győzelemhez, de szerintem – az adott körülmények között – mégis remek teljesítményt nyújtottak a csíkiak. A Gyergyónak voltak hullámvölgyei, de nehéz megmagyarázni, hogy miért nem sikerült nyerniük egyik sorozatban sem. Talán tehert jelentett, hogy ők voltak az Erste Ligában a címvédők, azzal a teherrel a hátadon nehezebb teljesíteni.
– Közeledik a bolzanói, divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokság. Ön hogyan látja az erőviszonyokat, ki juthat fel, ki eshet ki a csoportból?
– Nagyon erős és kiegyensúlyozott a vébé mezőnye, megjósolni is nehéz, hogy ki hányadik helyen végez majd. Szoros a mezőny, a papírforma szerint az szlovénok és az olaszok esélyesebbek a feljutásra, mögöttük pedig a magyar, a romániai, a koreai és a japán csapat egyformának tűnik, szerintem a napi forma és a szerencse fogja elbillenteni a mérleg nyelvét valaki javára.
– Miért nincs Radim Valchar a romániai válogatottban?
– Nem vagyok teljesen biztos a válaszban, de úgy tudom, hogy még nincs meg a teljes négy éve a romániai bajnokságban, úgy hallottam, hogy a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) szabályai szerint csak az ősztől szerepelhet a romániai válogatottban.
– Megismerte Brassót, megszerette a Cenk alatti várost, mennyire járnak hokimeccsekre a barcaságiak?
– Megismertük Brassót, már amennyire a szabadidőnk engedte. Amióta itt vagyok, tavaly ősztől rengetegen jártak meccsekre, szinte mindig telt ház volt, még a román bajnoki találkozókra is sokan eljöttek, például a Sapientia elleni meccseken is a lelátóknak több mint a fele megtelt.
A rendkívül rossz formában levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára kedvezően alakultak az eredmények a labdarúgó Szuperliga alsóházában, így nem került még nehezebb helyzetbe.
Elkészült a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasz negyeddöntőjének programja.
Hiába hívtak mentőhelikoptert is, már nem tudták megmenteni annak az embernek az életét, aki egy traktor és egy fa közé szorult hétfőn délután Erdőszentgyörgy környékén – közli a Maros megyei tűzoltóság.
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
Életét vesztette egy tinédzser húsvéthétfőn rollerezés közben Argeș megyében. Ezzel egy időben egy motorkerékpáros súlyos állapotban kórházba került Fehér megyében, miután villámcsapás érte.
Egy megyei hivatal vezetője pedig caragialei magaslatokban mutatta be, hogyan kel lebukni egy rakás kenőpénzzel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!