A Csíkszereda ISK nyerte a U15-ös hokibajnokságot

Dobos László 2024. április 21., 19:23

A Csíkszeredai ISK sikerével zárult a serdülő korosztály (U15) számára kiírt romániai jégkorongbajnokság, miután a párharc harmadik összecsapásán egy góllal verte a Gyergyószentmiklósi ISK együttesét. A bronzérem Felcsíkra került.

Az U15-ös korosztály bajnokcsapata, a Csíkszeredai ISK. Balról Petres Tivadar edző, jobbról Gál Sándor vezetőedző Fotó: Borbély Fanni

A székelyföldi jégkorongsport két fellegvárának csapata, a Csíkszeredai és a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub együttese vívta az U15-ös korosztály döntőjét. A két nyert mérkőzésig tartó párharcban három mérkőzésre volt szükség, hiszen a csíkiak hazai pályán 3–2-re, míg a gyergyóiak 5–2-re győztek.

Vasárnap délután rendezték meg a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a mindent eldöntő harmadik összecsapást, amelyen mindkét csapatot egy-egy lelkes szurkolói csoport biztatta.

Fotó: Borbély Fanni

Kiegyensúlyozott mérkőzés volt, a helyzeteit jobban kihasználó csíki együttes végig vezetve 3–2-re nyert, de akár ráadás is lehetett volna, az utolsó percekben a vendég Gyergyó kapuslehozatallal próbálkozott, de a gól nem jött össze.

Jégkorong, U15-ös bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Csíkszeredai ISK–Gyergyószentmiklósi ISK 3–2 (1–0, 1–1, 1–1).
Gólszerzők: Boldizsár Kevin Mădălin (16. és 21.), Gál Róbert (46.), illetve Tamás István (33.) és Albert Vidor (50.).
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Magyar Áron, Kőszegi Kálmán és Szőgyör Zoltán.

A párharcot a Csíkszeredai ISK nyerte 2:1-es összesítéssel.

Csíkszeredai ISK: Kassay Magor, Szép Zsigmond (kapusok) – Babos Barnabás, Boldizsár Kevin Mădălin, Máté Kenéz, Adrian Cășăneanu, Kótai Mátyás (első sor); Gál Róbert, Tőke Benedek, Antal Csanád, Pál Hunor, Gál Gergő (második sor); Kerekes Dávid, Molnár Zsombor, Andrási Apor, Bogos István, Balog-Pál Botond (harmadik sor); Varga Előd (negyedik sor). Stáb: Gál Sándor (vezetőedző), Petres Tivadar (másodedző).

Gyergyószentmiklósi ISK: Szabó Örs, Csergő Péter Barna (kapusok) – Páll Hunor, Erszény Milán István, Benedek Gergő, Bartos Bence Béla, Szabó Huba (első sor); Farkas Áron, Csergő József Hunor, Kolumbán Kevin, Albert Vidor, Tamás István (második sor); Gráncsa Gergő, Kolumbán Mátyás, Sólyom Krisztián, Kiss Ákos, Jánosi Szabolcs (harmadik sor); Bodó Árpád, Székely István, Vad-Rancz Bence (negyedik sor). Vezetőedző: Elekes-Darabont Hunor.

Felcsíkra kerültek a bronzérmek

A harmadik helyért kiírt Felcsík–Galac párharcban szintén három mérkőzésre volt szükség. A vasárnap délután Csíkkarcfalván lejátszott találkozón a házigazdák három góllal nyertek,

de a mérkőzés utolsó perceiben elszabadultak az indulatok, a játékvezetők végül mindkét csapatból több játékost kiállítottak, a felcsíki meccsen a büntetőpercek aránya 60:68 volt.

Jégkorong, U15-ös bajnokság, a 3. helyért, harmadik mérkőzés:
Felcsík SK–Galaci Dunărea 4–1 (0–0, 1–0, 3–1).
Gólszerzők: Lukács Csongor (32.), Nagy Ádám (48.), Farkas Benedek (51.) és Barabás Előd (57.), illetve Mihai Rusu (48.).

A párharcot a Felcsík SK nyerte 2:1-es összesítéssel.

Melyik korosztályban ki nyerte a bajnokságot?
Minden korosztályban befejeződött a 2023–2024-es romániai jégkorongbajnokság. A férfiaknál a felnőtteknél a Brassói Corona lett a bajnok, az U20-asoknál a Gyergyói HK, az U17-eseknél a Felcsík SK, az U15-ösöknékl a Csíkszeredai ISK, az U13-asoknál pedig a Gyergyószentmiklósi ISK. A női bajnokságban a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey SK végzett az első helyen.
•  Fotó: Borbély Fanni