A székelyföldi jégkorongsport két fellegvárának csapata, a Csíkszeredai és a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub együttese vívta az U15-ös korosztály döntőjét. A két nyert mérkőzésig tartó párharcban három mérkőzésre volt szükség, hiszen a csíkiak hazai pályán 3–2-re, míg a gyergyóiak 5–2-re győztek.
Vasárnap délután rendezték meg a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a mindent eldöntő harmadik összecsapást, amelyen mindkét csapatot egy-egy lelkes szurkolói csoport biztatta.
Kiegyensúlyozott mérkőzés volt, a helyzeteit jobban kihasználó csíki együttes végig vezetve 3–2-re nyert, de akár ráadás is lehetett volna, az utolsó percekben a vendég Gyergyó kapuslehozatallal próbálkozott, de a gól nem jött össze.
Jégkorong, U15-ös bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Csíkszeredai ISK–Gyergyószentmiklósi ISK 3–2 (1–0, 1–1, 1–1).
Gólszerzők: Boldizsár Kevin Mădălin (16. és 21.), Gál Róbert (46.), illetve Tamás István (33.) és Albert Vidor (50.).
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Magyar Áron, Kőszegi Kálmán és Szőgyör Zoltán.
A párharcot a Csíkszeredai ISK nyerte 2:1-es összesítéssel.
Csíkszeredai ISK: Kassay Magor, Szép Zsigmond (kapusok) – Babos Barnabás, Boldizsár Kevin Mădălin, Máté Kenéz, Adrian Cășăneanu, Kótai Mátyás (első sor); Gál Róbert, Tőke Benedek, Antal Csanád, Pál Hunor, Gál Gergő (második sor); Kerekes Dávid, Molnár Zsombor, Andrási Apor, Bogos István, Balog-Pál Botond (harmadik sor); Varga Előd (negyedik sor). Stáb: Gál Sándor (vezetőedző), Petres Tivadar (másodedző).
Gyergyószentmiklósi ISK: Szabó Örs, Csergő Péter Barna (kapusok) – Páll Hunor, Erszény Milán István, Benedek Gergő, Bartos Bence Béla, Szabó Huba (első sor); Farkas Áron, Csergő József Hunor, Kolumbán Kevin, Albert Vidor, Tamás István (második sor); Gráncsa Gergő, Kolumbán Mátyás, Sólyom Krisztián, Kiss Ákos, Jánosi Szabolcs (harmadik sor); Bodó Árpád, Székely István, Vad-Rancz Bence (negyedik sor). Vezetőedző: Elekes-Darabont Hunor.
A harmadik helyért kiírt Felcsík–Galac párharcban szintén három mérkőzésre volt szükség. A vasárnap délután Csíkkarcfalván lejátszott találkozón a házigazdák három góllal nyertek,
de a mérkőzés utolsó perceiben elszabadultak az indulatok, a játékvezetők végül mindkét csapatból több játékost kiállítottak, a felcsíki meccsen a büntetőpercek aránya 60:68 volt.
Jégkorong, U15-ös bajnokság, a 3. helyért, harmadik mérkőzés:
Felcsík SK–Galaci Dunărea 4–1 (0–0, 1–0, 3–1).
Gólszerzők: Lukács Csongor (32.), Nagy Ádám (48.), Farkas Benedek (51.) és Barabás Előd (57.), illetve Mihai Rusu (48.).
A párharcot a Felcsík SK nyerte 2:1-es összesítéssel.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!