A középső játékrészben remekelve nyert a Corona Miskolcon

Gergely Imre 2021. október 04., 21:35 utolsó módosítás: 2021. október 04., 21:46

Az Erste Liga hétfői játéknapján a a DVTK Jegesmedvék csapata a Brassói Coronát fogadta. A kék-sárgák a három gólpasszt kiosztó Valchar vezérletével a második harmadban mutatott lehengerlő játékuknak köszönhetően megszerezték a három pontot.

Fotó: Rasi Richárd, DVTK

A vendégek voltak aktívabbak a DVTK–Brassói Corona mérkőzés első harmadában is, de a házigazdák voltak eredményesek. Valcharék emberelőnyben játszva korongot vesztettek, amivel Lővei és Vojtko lépett ki és tanítanivaló módon használták ki a lehetőséget.

A második harmad legelején Gliga került kihagyhatatlan helyzetbe egy, a kapu mögül érkező passz segítségével és ő nem is hagyta ki az alkalmat, kiegyenlített.

A 28. percben pedig már vezettek a sárga-kékek. Valchar varázslatos cselsorozatot mutatott be és tette Gliga elé a korongot, aki így már második ziccerét értékesíthette.

Hat perccel később már 1–3 volt az állás, Huard talált be emberelőnyben. A miskolciak ezután másfél percig játszhattak kettős fórban, de nem tudtak közelebb kerülni a brassóiakhoz, sőt, amint kiegészültek, újra gólt lőttek a vendégek, ezúttal Hunt volt a végrehajtó.

A harmadik harmad a házigazdáknak sikerült jobban, ezúttal összejött az emberelőny kihasználás, Ritó vette be Tőke ketrecét, és az 55. percben Kiss Roland hatalmas bombával 4–3-ra zárkóztatta fel a Jegesmedvéket.

A miskolci lendületet a gólszerző Kiss kiállítása törte meg, amit ugyan kivédekeztek a házigazdák, de már kevés idő maradt arra, hogy egyenlítsenek, így a Brassóé lett a három pont.

Erste Liga, alapszakasz
DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona 3–4 (1–0, 0–4 2–0)
Gólszerzők: Vojtkó Mátyás (15. perc), Ritó László (46.), Kiss Roland (55.), illetve Roberto Gliga (22., és 28), Niklas Huard (33.), Gareth Hunt (38.).
Kapura lövések: 36–42
Kiállításpercek 10–12

A hétfői játéknap másik mérkőzésén:

Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1:0, 2:1, 0:0)
Gólszerzők: Németh Attila (3.), Simon Péter (25.), Kovács Sebestyén (37.), ill. David Stach (22.) Kapura lövések: 21–50
Kiállítás percek: 4, ill. 2