Majdnem minden csíki próbálkozást hárított az UTE kapusa

Orbán Zsolt 2021. október 04., 21:26 utolsó módosítás: 2021. október 04., 22:08

A Csíkszeredai Sportklub újpesti vereséggel, és négy meccsen szerzett hat ponttal zárta első magyarországi túráját a jégkorong Erste Ligában. Rajna Miklós, az UTE kapusa egy híján ötven védést mutatott be a hétfő esti alapszakaszbeli találkozón.

Rengeteget próbálkozott, de a helyzetkihasználás terén szenvedett a kék-fehér alakulat Fotó: Jani Martin/UTE

Az Erste Liga-címvédő székelyföldi csapat az új szezonban már második alkalommal csapott össze az UTE együttesével, a lila-fehérek az első játékhéten szétlövéssel nyertek Csíkszeredában (1–2). Az újpesti hokisok a hétfői mérkőzésen is nagyon masszívan védekeztek, a liga legnagyobb védési hatékonysággal rendelkező kapusa, Rajna Miklós pedig ismét hozta formáját: 50 lövésből 49-et hárított.

A Sportklub jégkorongozói a meccs javarészében domináltak, de a kapu előtt nem volt elég éles a négymeccses túra végére kissé talán elfáradt csíkszeredai alakulat.

A vendégek jól álltak bele a meccsbe, ám a harmadik percben Németh Attila a hazaiaknak szerezte meg a vezetést. Az egyenlítés a második harmad elején David Stach találatával jött össze, a cseh légiós Rokaly Szilárd nagyszerű átadásából volt eredményes.

Az Újpest viszont nagyon gyorsan válaszolt, Simon Péter használta ki Láday Tamás hibáját, aki nem tudott megszelídíteni egy magasra felemelt korongot, a 18 éves támadó pedig belőtte szólóját. Az UTE harmadik gólját egy másik fiatal, Kovács Sebestyén szerezte az amerikai Ryan Suter akcióját követően.

Fotó: Jani Martin/UTE

A kék-fehérek fegyelmezett játékáról sokat elárul, hogy először és a mérkőzésen utoljára a harmadik felvonás elején kerültek emberhátrányba, másrészt viszont 2–1-es állásnál két egymást követő emberelőnyös szituációból sem tudtak betalálni Magnus Sundquist és Hozó Levente tanítványai.

Az utolsó 20 percre az amúgy sportszerű mérkőzés kissé eldurvult, s bár a Sportklub csak ebben a harmadban 18 lövéssel próbálkozott, nem tudta bevenni a parádézó Rajna kapuját. A végén a kapuslehozatal sem segített, maradt a 3–1-es végeredmény.

Ez azt jelenti, hogy Becze Tihamérék a rendes játékidőben elért debreceni és miskolci győzelmeket, illetve a fővárosban elszenvedett vereségeket követően – egy nappal korábban a Ferencvárossal szemben maradt alul a Sportklub – hat ponttal zárják a túrát.

Pénteken hazai jégen, az alapszakaszt 16 ponttal vezető Brassói Coronával mérkőznek a csíki hokisok. A brassóiak hétfőn este 4–3-ra nyertek a DVTK vendégeként.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, 3. játékhét
Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1:0, 2:1, 0:0)
Gólszerzők: Németh (3., Balogh), Simon (25., Kiss Ph., Jago), Kovács (37., Suter), ill. Stach (22., Rokaly Sz., Salló)
Kapura lövések: 21–50
Kiállítás percek: 4, ill. 2
UTE: Rajna Miklós (Márkus Levente) – Balázsi Márton, Riley Stadel, Sam Coatta, Kiss Patrik, Simon Péter – Tanner Jago, Kiss Philip, Richard Nejezchleb, Németh Attila, Jack Sutter – Kiss Dániel, Varga Arnold, Balogh Bence, Kovács Sebestyén, Nemes Benjamin – Lászlóffy Botond, Molnár Attila, Zsigmond Áron. Vezetőedző: Virág Csaba.
Sportklub: Makszim Szamankov – Karel Kubat, Salló Alpár, Vojtech Polak, Rokaly Szilárd, Sofron István – Gyenisz Kuljas, Láday Tamás, Becze Tihamér, Jevgenyij Szkacskov, David Stach – Farkas Tamás, Reisz Áron, Bíró Tamás, Szergej Kosztyicin, Péter Balázs – Gecse Hugó, Péter Andor, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert. Vezetőedző: Magnus Sundquist.
Játékvezetők: Nagy Attila, Kókai Márk – Fényi S. Barnabás, Balla Norbert (vonalbírók)
Edzői nyilatkozatok:

Magnus Sundquist (Sportklub): „Nagyon fáj a mai vereség, hiszen rengeteget tettünk azért, hogy mi korcsolyázzunk le győztesen a jégről, jelentősen többet támadtunk, kétszer annyit lőttünk kapura, de mégis könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek. A túloldalon volt egy fantasztikus kapusteljesítmény, erős védelem, és remekül használták ki az előttük kínálkozó lehetőségeket. Csalódott vagyok.”

Virág Csaba (Újpest): „Az egyetlen dolog, amivel sikeres tudsz lenni egy ilyen erős csapat ellen, az a kőkemény munka. Hátul és elől is kimondottan jól hokiztunk. Az utolsó húsz percet emelném ki, ott úgy éreztem, hogy az ellenfél elfáradt, nyilván öt nap alatt négy meccset játszani pokolian nehéz. Egy sorunk ül a lelátón, nem utánpótlás játékosok, hanem alapemberek hiányoznak a keretből, így talán még édesebb ez a győzelem. Haladunk tovább a kijelölt úton, pénteken megint nyerni szeretnénk!”

A hétfői játéknap másik mérkőzésén:

DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona 3–4 (1–0, 0–4 2–0)
Gólszerzők: Vojtkó Mátyás (15. perc), Ritó László (46.), Kiss Roland (55.), illetve Roberto Gliga (22., és 28), Niklas Huard (33.), Gareth Hunt (38.).
Kapura lövések: 36–42
Kiállításpercek 10–12