Hiába játszott nagy lelkesedéssel a székesfehérvári farmcsapat a szombati esti hazai meccsen, a játékukba sok hiba csúszott, a brassóiak pedig kihasználták ezeket és két góllal elhúztak. A szépítés ugyan összejött a FEHA19-nek, de a Corona ismét növelni tudta az előnyét, és végül 5–1-re fölényesen nyert.
Strenk Hunor, a Brassói Corona társvezetőedzője kiemelte, az előző mérkőzéshez képest nagyon rendben volt az intenzitásuk, erre is készültek, szerettek volna nagy lendülettel nekiugrani az ellenfélnek.
„Ez sikerült is, az első harmadban rengeteg lövésünk volt, nyilván az is közrejátszott, hogy sorra kaptuk az emberelőnyöket. De ez azért volt, mert sokat korcsolyáztunk, és a letámadásunknál is általában elsőként értünk oda a korongokra” – mutatott rá a szakember.
Megjegyezte, tetszett, amit láttot az első harmadban, utána viszont a második játékrészben megtörte a lendületüket, hogy ők voltak többet hátrányban, ekkor visszajött a meccsbe a Fehérvár.
– nyilatkozta Strenk Hunor.
Tokaji Viktor, a FEHA19 vezetőedzője rámutatott, túlizgulták az egészet, emiatt az első tíz percben összevissza játszottak, mindent csináltak, csak azt nem, amit kellett volna.
„Ezután nehezen találtuk meg önmagunkat. Mindenki magára akarta vállalni, hogy ezt megoldja, de nekünk nem ez az erősségünk. Mi csapatként tudunk jók lenni.
A Brassói Coronának már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz, a hétfőn 19.30-kor kezdődő negyedik, szintén idegenbeli mérkőzésen megteheti az utolsó lépést az elődöntő felé.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!