37–2, hogy számokkal is láttassuk!
Azaz harminckilenc gól mindössze 40 percnyi játék alatt. Percenként egy gól.
Ennyi szilvásgombócból jól lakik egy egész család, de még palacsintából sem kevés.
Jól szórakozhattak a nézők... vagy sem...
Érthető, hogy a moldvaiak igencsak tartalékosan álltak ki, de azért mégiscsak 37 gólt kaptak...
Érthető, hogy csak ifjúságiakat küldtek a mauzóleumosok Székelyföldre, de mégiscsak 37 gólt kaptak...
Az is megérthető, hogy esetleg anyagi gondjaik vannak, de.… igen, 37 bekapott gól!
Akkor inkább ültek volna otthon, az csak 5–0 lett volna hivatalból.
Ami érthetetlen viszont az, hogy miért űznek csúfot egy amúgy is a népszerűségéből jelentőset vesztő sportágból? A legmagasabb osztályba alig tudtak összeszedni nyolc csapatot.
Hol van ilyenkor a szövetség? A „nagy” focit egyáltalán érdekli a teremváltozat?
Az is érthetetlen, hogy még akkor is, ha ifjúságiak, hogy kaphattak éppen ennyi gólt? Ha beállnak védekezni, akkor talán kevesebbel is megúszhatták volna.
Mondjuk mentségükre szolgáljon, hogy ennek ellenére is megpróbáltak becsülettel küzdeni, de hát az ennyire volt elég. Udvarhely pedig nem finnyáskodott, élt a lehetőséggel, sportszerűen beleadott mindent, bár még maradt jó pár gól a székely lábakban.
Edzőmeccsnek is gyenge volt, a nézők azonban örülhettek a sok gólnak. Szám szerint harminckilencnek!
Egyébként a teremlabdarúgásban ritkák a nagyon nagy arányú győzelmek, de van belőlük nemzetközi szinten is.
Például a spanyol Movistar Inter 2001-ben 45–0-ra győzte le az FC Rigát az UEFA Futsal Cup-ban.
A világrekordot viszont Brazília tartja, 2006. október 13-án, tehát napra pontosan 18 évvel az FK Székelyudvarhely rekordgyőzelmét megelőzően, 76–0-ra, (atyaég!), hetvenhat nullára nyert Kelet-Timor ellen.
Ezen a találkozón Valdin, azaz becsületes nevén João Batista do Nascimento Carvalho egymaga 20 gólt lőtt, ami azóta is világrekord.
Szegény dél-kelet ázsiaiak, éppen a korábbi világcsúcsból érkeztek. 56–0-ra kaptak ki 4 nappal előtte Portugáliától... Bár az éppen az a legelső válogatott meccsük volt.
Brazíliában mintegy 300 ezren futsaloznak, Kelet-Timorban kb. 15 ezer jegyzett nagypályás labdarúgó van, közülük 567-en regisztrált játékosok.
Körülbelül ennyi a különbség Székelyudvarhely és Mărăşeşti között is...
Harminchét–kettő.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!