Olimpia

Portugália kikapott, véget ért az Eb a magyar válogatott számára

Sebestyén Ervin 2024. június 27., 00:19 utolsó módosítás: 2024. június 27., 00:49

Szerdán este befejeződött a németországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportköre, kialakultak a nyolcaddöntő párosításai. Az utolsó estén hiába nyertek a törökök, a portugálok kikaptak Georgiától, így a magyar válogatott búcsúzott a kontinensviadaltól.

Cristiano Ronaldo továbbra sem talált be az Eb-n, a magyarok szempontjából fájó vereséget szenvedett Portugália Fotó: Georgi Licovcki/EPA/Agerpres

Rendkívül fontos játéknapot rendeztek szerdán, ugyanis ezen a napon dőlt el a román és a magyar válogatott sorsa. Előbbi kiválóan teljesített a szlovákok ellen, végül csoportelsőként menetelt tovább a nyolcaddöntőbe, ahol – mint utóbb kiderült – Hollandia lesz az ellenfele. Marco Rossi együttese nem volt ilyen könnyű helyzetben, ugyanis a többi mérkőzés végeredménye befolyásolta, hogy ott lehet-e majd az egyenes kieséses szakaszban.

Este Georgia–Portugália párharcot rendeztek, ahol a luzitánok nem szenvedhettek volna vereséget ahhoz, hogy Szoboszlaiék tovább menjenek.

Ennek ellenére egy eladott labdából megindult Kvaratskhelia és már a második percben megszerezte a vezetést hazájának.

A folytatásban hatalmas portugál fölény alakult ki, szinte alig volt az ellenlábasnál a labda, viszont a gól nem jött. Sőt, az első félidőben komoly gólszerzési lehetőséget sem tudott kialakítani Roberto Martínez legénysége.

A fordulást követően nem változott a játék képe, Ronaldo és csapata próbált lyukat találni a grúz védelmen, azonban az kiválóan állta a sarat. Az 57. percben Georgia válogatottja büntetőhöz jutott, amit Mikautadze higgadtan értékesített, ezzel megduplázta csapata előnyét (2–0).

A hajrában nem jött a portugál szépítés, maradt a kétgólos különbség, ez pedig azt eredményezte, hogy a magyar labdarúgó-válogatott nem jutott tovább, nem lesz ott a nyolcaddöntőben.

A másik összecsapáson Csehország és Törökország mérte össze az erejét, a cseheknek csak a győzelem felelt meg ahhoz, hogy ott legyenek az egyenes kieséses szakaszban, míg a törököknek elég volt az egy pont is. A meccsen Kovács István fújta a sípot, aki jócskán belenyúlt a mérkőzésbe, ugyanis a 20. percben Baraknak felmutatta a második sárgát és kiállította.

Csehország 70 percet emberhátrányban játszott, de még így is remekül helytállt, veszélyesebb volt, mint ellenfele, sok helyzetet kialakított, de végül 2–1-es vereséget szenvedett el és így csoportutolsóként kiesett a kontinenstornáról.

A nyolcaddöntőben Portugália Szlovéniával játszik majd, Törökország Ausztriával, míg Georgia a spanyolokat kapta ellenfélnek.