
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) több mint 1,2 millió eurós pénzbüntetéssel sújtotta a nemzeti szövetségeket az Európa-bajnokság csoportkörében – írta a The New York Times. A lap úgy tudja, összesen 1 293 645 eurót hajt be a szakszövetség a szurkolók magatartásokért.
Még a házigazda Németországot is kétszer megbüntették, de csak tizedannyit kell fizetnie, mint a legtöbb szabálysértést elkövető Horvátországnak.
Nyolc csapat, így Magyarország, Svájc, Horvátország, Albánia, Lengyelország, Szerbia, Románia és Belgium pénzbüntetést kapott mind a három csoportmérkőzésen mutatott szurkolói fegyelmezetlenség miatt.
Ez az összeg 82 250 eurós nagyságú minden szövetség esetében.
A 24 országból csupán Franciaország, Spanyolország és Szlovákia maradt büntetlen, a három legkevesebb büntetést Csehország, Skócia és Dánia érdemelte ki.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!