Olimpia

Osztozkodtak a pontokon a skótok és a svájciak

Horváth Bálint Ottó 2024. június 20., 00:11 utolsó módosítás: 2024. június 20., 00:14

Kétgólos döntetlennel zárult a Skócia–Svájc összecsapás szerdán késő este a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 2. fordulójában.

Nem jutottak dűlőre a csapatok Fotó: Georgi Licovski/EPA/Agerpres

A skótok a házigazda németek elleni 5–1-es vereséggel kezdték a tornát, míg a svájciak a magyarokat múlták felül 3–1-re a nyitófordulóban.

Óvatos játékkal kezdtek a csapatok, majd a 13. percben egy gyors ellentámadás után McTominaynek készítették le, a lövése gyenge volt, de Schar nagyon rosszul ért bele a labdába, amely a hálóba vágódott, ezzel az öngóllal Skócia vezetést szerzett.

Ezt követően magukhoz vették az irányítást a svájciak, és nem váratott magára sokat az egyenlítés, nagy védelmi hiba után Shaqiri elé került a labda, aki mesterien tekerte a felsőbe.

Ezután Svájcnak több lehetősége volt a fordításra, de ezeket nem sikerült gólra váltani, majd mikor betaláltak, a gólt les miatt nem adták meg.

A folytatásban megváltozott a játék képe, a skót együttes többet próbálkozott a támadásépítéssel, helyzeteket azonban ismét a svájci csapat alakított ki, ezek azonban újra kimaradtak. Aztán a skótok is veszélyeztettek, a 67. percben, Hanley-t a kapufa akadályozta meg a gólszerzésben.

A végén ez a svájciaknak jött össze, de második alkalommal is les miatt érvénytelenítették a góljukat, így maradt a döntetlen.

A csoportkör vasárnapi zárófordulójában a skótok a győzelmi kényszerben lévő magyarokkal találkoznak Stuttgartban, a svájciak pedig a már biztos nyolcaddöntős németekkel csapnak össze Frankfurtban.