Olimpia

Nyertesnek bizonyult a hollandok cseréje a hajrában

Horváth Bálint Ottó 2024. június 16., 18:05 utolsó módosítás: 2024. június 16., 18:16

Hollandia hátrányból fordítva a hajrában győzte le Lengyelországot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának vasárnap délutáni, Hamburgban rendezett első mérkőzésén.

Cody Gakpo góljával hamar egyenlített a fölényben játszó holland együttes Fotó: Leszek Szymanski/EPA/Agerpres

Kiválóan kezdtek a hollandok, az elején több helyzetet is kidolgoztak, a legnagyobbat a 9. percben Reinders hagyta ki. Meglepetésre viszont negyedóra után a lengyelek találtak be, szögletet követően a sérült Robert Lewandowskit helyettesítő Buksa fejelt a hálóba.

Nem sokkal később a holland együttes is szögletből találhatott be, van Dijk középre tartó lövését Szczesny kiütötte.

Nyomást helyeztek az ellenfél kapujára és egymás után alakították ki a lehetőségeiket a hollandok,

Depay ziccere még kimaradt, azonban a 29. percben sikerrel jártak, egy rossz felszabadítás után Gakpo kapta meg a labdát, a Liverpool támadójának lövése megpattant a lengyel védőn és a kapuban kötött ki, ezzel kiegyenlítettek.

A szünet előtt a vezetést is átvehették volna, de Gakpo és Depay befejezése is pontatlan volt.

A folytatásban is mezőnyfölényben játszottak és erőltették támadásaikat a hollandok, mégis az 58. percben a lengyelek voltak közelebb a gólhoz Kivior lövésénél. Ebben az időszakban veszélyesebb volt a lengyel csapat, de nem késett a holland válasz sem, Dumfries kétszer is helyzetbe került.

Hamar visszavette az irányítást Ronald Kouman szövetségi kapitány gárdája, és a hajrában a csereként beállt Vout Weghorst első labdaérintéséből betalált, a gólja pedig a három pontot jelentette.

A végén ugyan többször is megvolt az esélyük a döntetlen kiharcolására a lengyeleknek, azonban Swiderski lehetőségénél nagyot védett a holland kapus, aki utána két távoli próbálkozásnál is a helyén volt, és ezzel megmentette csapatát.

Labdarúgó Európa-bajnokság, D csoport, 1. forduló:

Lengyelország–Hollandia 1–2 (1–1).

Gólszerzők: Buksa (16.), illetve Gakpo (29.), Weghorst (83.).

Lengyelország:
Szczesny – Bednarek, Salamon (Bereszynski, 86.), Kiwior – Frankowski, Zielinski (Piotrowski, 78.), Romanczuk (Slisz, 55.), Zalewski – Urbanski (Swiderski, 55.), Buksa, Szymanski (Moder, a szünetben). Szövetségi kapitány: Michal Probierz.
Hollandia: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 87.) – Schouten, Reijnders, Veerman (Wijnaldum, 62.) – Simons (Malen, 62.), Depay (Frimpong, 81.), Gakpo (Weghorst, 81.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.