Olimpia

Marco Rossi: Szoboszlai továbbra is sérülten játszik, de nélküle nincs magyar válogatott

Sebestyén Ervin 2024. június 24., 11:25 utolsó módosítás: 2024. június 24., 11:35

Drámai mérkőzésen aratott 1–0-s győzelmet a magyar labdarúgó-válogatott Skócia ellen az Európa-bajnokságon és van esélye továbbjutni a csoportból. Az összecsapás után Marco Rossi szövetségi kapitány felszabadultan nyilatkozott.

Varga mezével ünnepelt a magyar válogatott a győzelem után Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Nagyon kemény és szoros meccset játszott a két gárda egymással, az utolsó negyedórában nyílt sisakos csatát vívtak, aminek a végén a magyarok örülhettek, hiszen a 100. percben győztes gólt lőttek.

Az összecsapást követően a magyarok szövetségi kapitánya elmondta, hogy habár mindkét fél támadott, a magyar nemzeti csapat komolyabb lehetőségeket dolgozott ki és megérdemelten nyerte meg a találkozót. Természetesen beszélt Varga Barnabásról is, aki súlyos sérülést szenvedett el, viszont most már nincs veszélyben.

Úgy tűnt, elveszítette az eszméletét, aggódtunk az állapota miatt és az orvosok elég lassan indultak el, nem mérték fel a helyzet súlyosságát. Barninak eltört az arccsontja, az biztos, ha továbbjutunk, nem számíthatunk rá, műtét is vár rá”

– számolt be róla Marco Rossi.

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ezt követően kiemelte, hogy nagyon keményen meg kellett dolgozzanak ezért a győzelemért, viszont azt már megszokták, hogy egy sikert sem adnak ingyen.

„A koromból is adódóan nem biztos, hogy a következő Eb-n is itt leszek, de örülök, hogy megvan az első nyertes mérkőzésem az Eb-ken, még ha az egy győzelem, két döntetlen és három vereség nem is túl jó mérleg” – közölte az előző és a mostani kontinenstornán elért eredményeiről.

Köszönettel tartozunk a szurkolóknak, akik oda-vissza ingáztak Magyarország és Németország között, nekik ajánljuk a győzelmünket, nem pedig a billentyűhuszároknak.

Nagyon csalódott lettem volna, ha pont nélkül távozunk, mert talán csak a Svájc elleni első félidőben nem játszottunk jól. A németek elleni vereség benne van a pakliban, az Eb egyik esélyese. Azt játszottuk ellenük, mit kellett, de nem volt szerencsénk, azonban most végre ránk kacsintott a századik percben” – értékelt Marco Rossi a nemzetisport.hu portálnak.

•  Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt
Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

Ugyanakkor az olasz és magyar állampolgársággal is rendelkező szövetségi kapitány azt is elmondta, hogy Szoboszlai Dominik továbbra sem százszázalékos, sőt, izomfájdalmai vannak és folyamatosan kezeléseket kap azért, hogy egyáltalán pályára léphessen. Ennek ellenére úgy érezte végig fenn kell maradjon a kapitány, mert bármikor képes veszélyt teremteni.

Ezúttal Csoboth lett a nyerőember, egészen hihetetlen. Amikor megláttam, hogy tíz perc a hosszabbítás tudtam, hogy nyerhetünk. Bátor játékkal rukkolt elő Skócia is, ők is szerezhettek volna gólt, a döntetlen egyikünknek sem lett volna jó, de győztünk”

– nyilatkozta Marco Rossi.

Az szövetségi kapitányt az elmaradt skót tizenegyesről is kérdezték. „Az előző meccsen Gündogan egy tiszta szabálytalanságot követett el a németek gólja előtt és nem beszélt róla senki. Akkor most nekem miért kellene erről beszélni? A VAR-szobában megnézték és nem láttak szabálytalanságot” – olvasható Rossi nyilatkozata a nemzetisport.hu oldalon.

A győztes gólról megkérdezték a válogatott csapatkapitányát is, Szoboszlai Dominikot. „Büszke vagyok az egész csapatra, ahogy a végéig küzdöttünk, nem adtuk fel, de Csoboth Kevinre is, megérdemelte ezt a gólt.

Ugye kiskorom óta ismerem, láttam, mennyi munkát beletett még akkor is, ha nem mindig úgy jött ki neki a lépés. Megérdemelte, úgyhogy élvezze ki, de innentől már csak ez az elvárás”

– mondta el boldogan Szoboszlai az összecsapás után.