Olimpia

Óriási dráma, a 100. percben szerzett góllal nyertek a magyarok

Sebestyén Ervin 2024. június 24., 00:27 utolsó módosítás: 2024. június 24., 00:33

Elképesztő hajrát mutatott a magyar labdarúgó-válogatott vasárnap este a skótok ellen az Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójában. Marco Rossi együttese a 100. percben talált be, ezzel életben tartva a továbbjutási esélyeit.

Csoboth nem izgulta el, a 100. percben lőtte be a győztes találatot Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az év legfontosabb összecsapása várt a magyar gárdára vasárnap este Stuttgartban. Két játéknapot követően szerzett pont nélkül az A csoport utolsó helyét foglalta el Marco Rossi legénysége, mindenképp győznie kellett ahhoz, hogy legyen esélye a továbbjutásra.

A skótok ugyan kiharcoltak egy döntetlent a korábbi fordulókban, számukra is a három pont volt az elfogadható végkimenetel, hogy ott lehessenek az egyenes kieséses szakaszban.

Mindkét együttes visszafogottan kezdett, a mérkőzés elején egy távoli Bolla próbálkozást kellett Gunn hárítson. A folytatásban csak passzolgattak a játékosok, egyik kapu sem forgott veszélyben. A 41. percben ugyan Willi Orban fejese a keresztlécen csattant, de az RB Leipzig védője lesről indult, így minden bizonnyal érvénytelenítették volna a találatot.

•  Fotó: MTI/Ilyés Tibor
Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A második félidőben is későre vették fel a ritmust a felek, nem voltak kialakított helyzetek. Egy órányi játék után ijesztő jelenetek játszódtak le a pályán, Szoboszlai ívelése után Varga Barnabás ütközött a kapussal és a védőkkel, ezt követően a magyar támadó a földön maradt és hordágyon kellett levinni.

Hosszú perceken keresztül ápolták, azonban a legfrissebb hírek szerint kommunikál az orvosokkal és jól van.

Az utolsó negyedórában mindent egy lapra feltéve támadt Marco Rossi csapata, több helyzetet is kialakított. Előbb Schäfer lövését hárította Gunn, majd Szoboszlai sem tudott túljárni az eszén. A 92. percben Csoboth dönthette volna el a meccset, viszont ziccerben csak a baloldali kapufát találta el.

Mindezek után sem adta fel a magyar nemzeti csapat, egy kontratámadás végén Sallai passzolt középre, ezúttal is Csoboth érkezett, aki a 100. percben magabiztosan passzolt a kapuba és megszerezte a győzelmet Magyarországnak.

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ez a találat lett az Európa-bajnokságok történetének legkésőbb lőtt győztes gólja, történelmet írt Csoboth Kevin. Ezzel a három ponttal életben maradt a magyar válogatott esélye a továbbjutásra, ez most már csak a többi csoportban születő eredményektől függ.