Olimpia

Gyorsan reagált az Eb-k történetének leggyorsabb góljára a címvédő

Horváth Bálint Ottó 2024. június 16., 00:13 utolsó módosítás: 2024. június 16., 00:25

Győzelemmel kezdte a németországi kontinenstornát a címvédő olasz labdarúgó-válogatott, a B csoportban a mérkőzés legelején kapott gólt követően rövid időn belül kétszer is betalált az albánok kapujába, és előnyét megőrizte a végéig.

Győzelemmel kezdtek az olaszok Fotó: Georgi Licovski/EPA/Agerpres

Huszonkét másodperc, ennyi telt el a szombat késő esti Olaszország–Albánia találkozóból, amikor egy rossz olasz bedobás után Bajrami a hálóba bombázott, ezzel megszerezte az Eb-k történetének leggyorsabb gólját.

Ezt követően támadásba lendültek az olaszok, és alig öt perc alatt a bajnok Inter játékosainak találataival megfordították az eredményt,

előbb szöglet után Bastoni közelről fejelt a hálóba, majd Barella a tizenhatoson kívülről kapásból talált be.

A folytatásban uralta a játékot és nagy mezőnyfölényben volt a címvédő, míg a kontrákra berendezkedő albánok veszélytelenek voltak, és a szünethez közeledve kétszer is növelhették volna az előnyt, de Frattesi a kapufát találta el, míg Scamacca ziccerét Strakosha kivédte.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe,

támadásban maradtak a Squadra Azzurra játékosai, akik irányítás alatt tartották a meccset, ugyanakkor nagy helyzetet már nem sikerült kialakítaniuk.

Az albán csapat egészen a rendes játékidő utolsó percéig veszélytelen volt a kapura, ekkor azonban nagy egyenlítési lehetőséget hagytak ki, Manaj elrúgta Donnarumma mellett a labdát, de nem találta el a kaput, így a végéig megmaradt az olaszok minimális előnye, akik győzelemmel kezdték a tornát.