
Huszonkét másodperc, ennyi telt el a szombat késő esti Olaszország–Albánia találkozóból, amikor egy rossz olasz bedobás után Bajrami a hálóba bombázott, ezzel megszerezte az Eb-k történetének leggyorsabb gólját.
Ezt követően támadásba lendültek az olaszok, és alig öt perc alatt a bajnok Inter játékosainak találataival megfordították az eredményt,
előbb szöglet után Bastoni közelről fejelt a hálóba, majd Barella a tizenhatoson kívülről kapásból talált be.
A folytatásban uralta a játékot és nagy mezőnyfölényben volt a címvédő, míg a kontrákra berendezkedő albánok veszélytelenek voltak, és a szünethez közeledve kétszer is növelhették volna az előnyt, de Frattesi a kapufát találta el, míg Scamacca ziccerét Strakosha kivédte.
A térfélcserét követően sem változott a játék képe,
támadásban maradtak a Squadra Azzurra játékosai, akik irányítás alatt tartották a meccset, ugyanakkor nagy helyzetet már nem sikerült kialakítaniuk.
Az albán csapat egészen a rendes játékidő utolsó percéig veszélytelen volt a kapura, ekkor azonban nagy egyenlítési lehetőséget hagytak ki, Manaj elrúgta Donnarumma mellett a labdát, de nem találta el a kaput, így a végéig megmaradt az olaszok minimális előnye, akik győzelemmel kezdték a tornát.
| 2024. 06. 15. 19:00 | Spanyolország Spanyolország | Horvátország Horvátország | 3-0 |
| 2024. 06. 15. 22:00 | Olaszország Olaszország | Albánia Albánia | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spanyolország Spanyolország | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 3 |
2 | Olaszország Olaszország | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 3 |
3 | Albánia Albánia | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-2 | 0 |
4 | Horvátország Horvátország | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!