Olimpia

Fájdalmas egyéni hibák okozták Svájc ellen a magyar válogatott vesztét

Sebestyén Ervin 2024. június 15., 18:02 utolsó módosítás: 2024. június 15., 18:10

Szombaton délután a magyar labdarúgó-válogatott számára is elrajtolt az Európa-bajnokság, Kölnben csapott össze Svájc legjobbjaival. Az utolsó félórában hiába játszott jobban Marco Rossi legénysége, nem tudta ledolgozni a hátrányát.

Hiába repült Gulácsi, Aebischer lövése a hálóban landolt Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A péntek esti német–skót nyitómeccs után a Magyarország–Svájc párharc következett a sorban, a felek Kölnben a RheinEnergie arénában csaptak össze. Kiválóan indult a mérkőzés Murat Yakin csapatának, akik már az elejétől kezdve beszorították a kapu elé a magyar védelmet, illetve sokkal többet birtokolták a labdát.

Rögtön a találkozó elején eredményes is volt,

Kwadwo Duah kapott kiváló kiugratást, aki rendkívül magabiztosan passzolta el a játékszert Gulácsi Péter mellett.

A partjelző ugyan lest intett, a videobíró segítségével végül érvényesnek ítélték a találatot.

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A bekapott gól után nem ébredt fel Marco Rossi legénysége, sőt, egyéni hibát egyéni hiba követett, a 20. percben Kerkez rossz megmozdulása után Ruben Vargas mehetett ziccerben, amit végül Gulácsi óriási bravúrral védeni tudott. A folytatásban semmit sem javult a magyarok játéka, gólhelyzetet sem sikerült kialakítani, Sommernek semmi komoly feladata nem volt a svájci kapuban.

Amikor fejben már mindenki a szünetre koncentrált, újabb lehetőség adódott Svájc előtt, Michel Aebischer távoli lövése pedig a bal alsóban kötött ki, ezzel már kettővel ment Magyarország ellenlábasa (0–2).

A szünet után egyetlen helyen változtatott Marco Rossi, Lang Ádám helyére Bolla érkezett. Az első tíz percben semmit se változott a játék képe, két nagy lehetőséget is kidolgozott Svájc, azonban egyikből sem született újabb találat. Félórával a vége előtt összeszedte magát a magyar gárda, nyomást gyakorolt az ellenfélre és több helyzetet is kialakított.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 63. percben Varga Barnabás fejelhetett közvetlen közelről, azonban egy kicsivel mellé szállt a labda.

Szinte azonnal jött az újabb ziccer, Szoboszlai szenzációs beadását Varga ezúttal a kapuba bólintotta, ezzel szépített Magyarország (1–2).

Maradt lendületben Marco Rossi együttese, viszont nagyon nehezen sikerült eljutni a svájci kapuig. A hajrában nem is volt gólszerzési lehetősége, viszont mégis módosult az eredmény, miután Willi Orbán hatalmasat hibázott, Embolo pedig higgadtan emelte át Gulácsit (1–3).

Vereséggel kezdte Magyarország az Európa-bajnokságot, viszont így is megvan az esélye a továbbjutásra. Legközelebb szerda este játszik 19 órától a házigazda Németország ellen.

Labdarúgó Európa-bajnokság, Németország
A csoport, 1. forduló:
Magyarország–Svájc 1–3 (0–2),
gólszerzők: Varga B. (66.), illetve Duah (12.), Aebischer (45.), Embolo (90+3.).

Magyarország: Gulácsi – Lang (Bolla 46.), Orbán, Szalai A. (Dárdai Márton 79.) – Fiola, Nagy Á. (Kleinheisler 67.), Schäfer, Kerkez (Ádám Martin 79.) – Sallai, Varga B., Szoboszlai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Svájc: Sommer – Schär, Akanji, Rodríguez – Widmer (Stergiou L. 68.), Freuler (Sierro V. 86.), G. Xhaka, Ndoye (Rieder F. 86.) – Duah (Amdouni Z. 68.), Aebischer, Vargas (Embolo B. 74.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.