
Az első vasárnapi mérkőzésen 16 órától a D csoportban Lengyelország és Hollandia csapnak össze a hamburgi Volksparkstadionban.
Diószegi László közölte, mivel a lengyel csapat gödörben van, ráadásul a legjobbjuk, Robert Lewandowski lesérült,
a hollandok pedig megerősödtek az utóbbi években, ezért kétgólos holland győzelemre számít.
A háromszéki klubvezető Hollandiát a második helyre várja ebben a négyesben, amelyben még a nagy favorit Franciaország és Ausztria található.
Ezt követően a C csoport első találkozóján 19 órától Stuttgartban Szlovénia–Dánia összecsapás szerepel műsoron.
A Sepsi OSK elnöke megjegyezte, a szlovén csapat nem képvisel azonos játékerőt a dánokkal, és
még nem tudják felvenni a versenyt a skandinávokkal, akik mindig fizikumra építő focit játszanak, ezért dán sikerre számít.
A játéknap esti meccsén 22 órától Gelsenkirchenben Szerbia és Anglia játszanak ebben a kvartettben.
Diószegi László szerint a szerbek nagyon kényelmetlen csapatnak számítanak, többször látta őket élőben játszani.
Ezért ebben a párharcban nem tartja toronymagas esélyesnek az angolokat, sőt úgy gondolja, hogy döntetlen lesz az eredmény.
Ennek ellenére meglátása szerint Anglia és Dánia ér oda a csoport első két helyére, de az eredmények függvényében a szerbek a harmadik pozícióból szintén továbbjuthatnak.

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!