
A viadalt megelőzően kevés esélyt adtak Romániának a továbbjutásra, amely azonban hatalmas bravúrt vitt véghez azzal, hogy megnyerte az Eb E jelű csoportját, ahol Belgium, Ukrajna és Szlovákia is erősebbnek számított. Rendkívül kiegyenlített volt ez a négyes, a válogatottak végül egyaránt négy ponttal zártak, a körbeverésnek és jobb gólkülönbségének köszönhetően a román együttes szerezte meg az első helyet. Az utolsó csoportmérkőzésen Edward Iordănescu szövetségi kapitány csapata a Szlovákia elleni szerda késő esti 1–1-es döntetlennel harcolta ki a továbbjutást a nyolcaddöntőbe, ahol Hollandia lesz az ellenfele.
„Ezek egyszeri pillanatok az életben, nincs rá garancia, hogy újra átélem őket. Szívvel nyertünk, enélkül nem lehet. Intelligensek és kiegyensúlyozottak voltunk. Büszke vagyok a fiúkra, minden erőmmel gratulálok nekik. Amióta idejöttem, végig hittem bennük. A román futballban van tehetség és potenciál, újra felfedezte azt a szellemiséget, amit soha nem szabad elveszítenie” – fogalmazott az összecsapást követő sajtótájékoztatón Edward Iordănescu.
Kiemelte, hogy köszönettel tartoznak mindenkinek, aki mellettük van a torna helyszínén, hiszen otthon érzik magukat és a hazai szurkolóiknak, mindannyian büszkék lehetnek a nemzeti csapatukra. „Tartozunk nekik annyival, hogy továbbra is boldoggá tesszük őket, és megjutalmazzuk azért, amit értünk tettek. Szinte az egész stadion sárga színben pompázott, a drukkerek közel voltak hozzánk, mindenhová követtek minket... valami fantasztikus, amit átéltünk. Tiszta szívemből kívánom, hogy ez tovább tartson!” – jegyezte meg a szövetségi kapitány.
Edward Iordănescu meglátása szerint a román válogatott történetében még soha nem volt ekkora támogatottsága a csapatnak a szurkolók részéről, mint most, valószínűleg még az Aranygenerációnak sem.
A válogatottban 10-es számot viselő Ianis Hagi úgy nyilatkozott, teljesítették az első célkitűzésüket, megnyerték a csoportot és továbbjutottak. Emellett azt is szerették volna, hogy az emberek kivonuljanak az utcára, büszkék legyenek erre a generációra, úgy véli, ezt is sikerült elérniük.
A támadó közölte, számára nem meglepetés, hogy bejutottak a legjobb tizenhat közé, ez azoknak lehet meglepő, akik nem ismerik őket. „A mentoraink a gyerekkorunkból ismerik a személyiségünket, győztesek vagyunk. Egyetlen mérkőzést sem veszünk úgy, hogy döntetlenre játszunk, mindig a győzelemre törekszünk.
– nyomatékosította Hagi a Pro TV-nek.
A Tottenhamnél légióskodó hátvéd, Radu Drăgușin rámutatott, bárkit meg tudnak verni, hiszen az első helyről kvalifikálták magukat a nyolcaddöntőbe egy olyan csoportból, ahol sokan azt mondták, hogy utolsók lesznek, így a folytatásban bármi lehetséges. Drăgușin elmondása szerint nagyon régóta vártak erre a pillanatra, és hihetetlenül boldogok, illetve büszkék arra, hogy sikerükkel egy egész országot boldoggá tettek.
Románia a nyolcaddöntőben azzal a holland válogatottal találkozik július 2-án, kedden 19 órától Münchenben, amely nem nyújtott meggyőző teljesítményt a csoportkörben, a D kvartettben végül négy ponttal a harmadik helyre szorult vissza Ausztria és Franciaország mögé.
Az Eb-n két napos szünet következik, majd szombaton kezdődnek a nyolcaddöntős párharcok, amikor a címvédő Olaszország Svájccal találkozik, majd a házigazda Németország Dániával csatázik, a további párosítások közül pedig kiemelkedik a Franciaország–Belgium összecsapás.
A nyolcaddöntők programja:
június 29., szombat:
19 órától Svájc–Olaszország, Berlin (2)
22 órától Németország–Dánia, Dortmund (1)
június 30., vasárnap:
19 órától Anglia–Szlovákia, Gelsenkirchen (4)
22 órától Spanyolország–Georgia, Köln (3)
július 1., hétfő:
19 órától Franciaország–Belgium, Düsseldorf (6)
22 órától Portugália–Szlovénia, Frankfurt (5)
július 2., kedd:
19 órától Románia–Hollandia, München (7)
22 órától Ausztria–Törökország, Lipcse (8)
Negyeddöntők:
július 5., péntek:
19 órától 3. nyolcaddöntő győztese–1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart (1)
22 órától 5. nyolcaddöntő győztese–6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg (2)
július 6., szombat:
19 órától 4. nyolcaddöntő győztese–2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf (4)
22 órától 7. nyolcaddöntő győztese–8. nyolcaddöntő győztese, Berlin (3)
Elődöntők:
július 9., kedd:
19 órától 1. negyeddöntő győztese–2. negyeddöntő győztese, München
július 10., szerda:
22 órától 3. negyeddöntő győztese–4. negyeddöntő győztese, Dortmund
Döntő:
július 14., vasárnap:
22 órától a két elődöntő győztese, Berlin
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!