
A csoportkörben egyedüliként hibátlanul teljesítő spanyolok a torna legnagyobb meglepetéscsapatával találkoztak vasárnap késő este a Kölnben lejátszott nyolcaddöntős párharcban.
Hatalmas mezőnyfölényben játszott a spanyol együttes, már az elejétől nagy nyomás alá helyezték a grúz kaput, és kisebb helyzeteket alakítottak ki.
Mindennek ellenére a 18. percben gyors ellentámadás végén Georgia került előnybe, Kakabadze beadásánál Le Normand rosszul ért bele a labdába, amely a hálóban kötött ki.
A spanyolok újra támadásba lendültek, de nem találták a rést az ellenfél védelmén, így leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak, a grúzok pedig továbbra is nagyon veszélyes kontrákat vezettek.
A szünethez közeledve mégis eredményre vezettek a La Furia Roja törekvései, Nico Williams készítette le Rodrinak, aki a tizenhatos vonaláról betalált és kiegyenlített.
A második játékrészben a spanyolok ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták, és hamar a javukra fordították az állást, a fiatal Lamine Yamal beadását Fabian Ruiz bólintotta a hálóba.
Luis de la Fuente legénysége negyedórával a vége előtt eldöntötte a továbbjutás kérdését, a saját tizenhatosuknál szerzett labda után gyorsan végig vitték a támadást, Nico Williams kegyetlenül fejezte be az akciót.
A hajrában sem álltak le az ibériai játékosok, akik három gólos különbséggel nyertek, a 4–1-es végeredményt Dani Olmo állította be.
Spanyolország stílusos győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe, ahol július 5-én, pénteken 19 órától Stuttgartban a házigazda Németországgal csap össze.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!