Olimpia

Az osztrákoktól is kikapott, a kiesés szélére került a lengyel válogatott

Sebestyén Ervin 2024. június 21., 21:13 utolsó módosítás: 2024. június 21., 21:16

Elszenvedte második vereségét a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon Lengyelország, pénteken este Ausztria verte el 3–1-re, így nagyon közel került a kieséshez Michal Probierz együttese.

Szczesny hat védést mutatott be, így is három gólt kapott a csapata Fotó: Hannibal Hanschke/EPA/Agerpres

Az első játéknapon Ausztria a franciáktól kapott ki 1–0-ra, míg a lengyelek a hollandok ellen maradtak alul 2–1 arányban. A péntek esti összecsapást Berlinben rendezték, az Olympia stadionban. Kiválóan kezdődött a találkozó az osztrákok számára, már a 9. percben sikerült megszerezni a vezetést: Trauner kiválóan érkezett a beívelt labdára és a rövidbe továbbította azt.

A folytatásban nyílt sisakos csatát vívtak a felek, több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt, azonban betalálni csak a lengyelek tudtak Piatek révén, így félóra után döntetlenre álltak. Szünet előtt újabb védéseket mutattak be a hálóőrök, így maradt változatlan az állás.

A második játékrészben nem sokat változott a játék képe, rohamozott mindkét együttes, mentek előre a győzelemért,

a 66. percben Baumgartner kiváló lövésénél tehetetlen volt Szczesny, így ismét előnyben volt az osztrák válogatott.

A hajrában mindent egy lapra feltéve ment előre Lengyelország, egy ellentámadás után pedig büntetőhöz jutott ellenlábasa, amit Arnautovic rendkívül higgadtan értékesített, ezzel eldöntve a három pont sorsát.

Ausztria 3–1-es győzelmet aratott, így még továbbjuthatnak, azonban ahhoz kisebb csoda kellene, hogy a lengyelek ott legyenek az egyenes kieséses szakaszban.

A D csoport másik mérkőzésén a franciák és a hollandok pénteken este 22 órától küzdenek meg egymással.

Labdarúgó Európa-bajnokság, D csoport, 2. forduló:
Lengyelország–Ausztria 1–3 (1–1).
Gólszerzők: Piatek (30.), illetve Trauner (9.), Baumbartner (66.), Arnautovic (78.).

Lengyelország: Szczesny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski (Moder, 46.), Slisz (Grosicki, 75.), Zalewski – Buksa (Lwandowski, 60.), Zielinski (Urbanski, 87.), Piatek (Swiderski, 60.). Szövetségi kapitány: Michal Probierz.
Ausztria: Pentz – Posch, Trauner (Danso, 59.), Lienhart, Mwene (Prass, 63.) – Seiwald, Grillitsch (Wimmer, 46.) – Baumgartner (Schmid, 81.), Laimer, Sabitzer – Arnautovic (Gregoritch, 81,). Szövetségi kapitány: Ralf Rangnick.