
Az első játéknapon Ausztria a franciáktól kapott ki 1–0-ra, míg a lengyelek a hollandok ellen maradtak alul 2–1 arányban. A péntek esti összecsapást Berlinben rendezték, az Olympia stadionban. Kiválóan kezdődött a találkozó az osztrákok számára, már a 9. percben sikerült megszerezni a vezetést: Trauner kiválóan érkezett a beívelt labdára és a rövidbe továbbította azt.
A folytatásban nyílt sisakos csatát vívtak a felek, több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt, azonban betalálni csak a lengyelek tudtak Piatek révén, így félóra után döntetlenre álltak. Szünet előtt újabb védéseket mutattak be a hálóőrök, így maradt változatlan az állás.
A második játékrészben nem sokat változott a játék képe, rohamozott mindkét együttes, mentek előre a győzelemért,
a 66. percben Baumgartner kiváló lövésénél tehetetlen volt Szczesny, így ismét előnyben volt az osztrák válogatott.
A hajrában mindent egy lapra feltéve ment előre Lengyelország, egy ellentámadás után pedig büntetőhöz jutott ellenlábasa, amit Arnautovic rendkívül higgadtan értékesített, ezzel eldöntve a három pont sorsát.
Ausztria 3–1-es győzelmet aratott, így még továbbjuthatnak, azonban ahhoz kisebb csoda kellene, hogy a lengyelek ott legyenek az egyenes kieséses szakaszban.
A D csoport másik mérkőzésén a franciák és a hollandok pénteken este 22 órától küzdenek meg egymással.
| 2024. 06. 17. 19:00 | Lengyelország Lengyelország | Ausztria Ausztria | 1-3 |
| 2024. 06. 17. 22:00 | Hollandia Hollandia | Franciaország Franciaország | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollandia Hollandia | 2 | 1 | 1 | 0 | 2-1 | 4 |
2 | Franciaország Franciaország | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | 4 |
3 | Ausztria Ausztria | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-2 | 3 |
4 | Lengyelország Lengyelország | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-5 | 0 |
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!