Hirdetés

Alaposan megizzadt Portugália a csehek elleni sikerért

Cristiano Ronaldo aktívan játszott, gólt viszont nem tudott szerezni
Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres

Hiába volt eldőlve a pálya kedden este, a masszívan védekező Csehország szerzett vezetést Portugália ellen a labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkör első fordulójának utolsó mérkőzésén. A luzitánok végül hatalmas erőket mozgósítva fordítottak.

Az első félidő helyzetei mind a hatodik Eb-jén pályára lépő és ezzel rekorderré előlépő Cristiano Ronaldóé voltak (második a horvát Luka Modric öttel), ám a támadó ziccerei kimaradtak – előbb mellé fejelt, majd kétszer is Stanek védte a 39 éves játékos lövéseit. Ezzel gyakorlatilag össze is foglaltuk a játékrészt, ami hatalmas portugál dominanciában telt el, a csehek kizárólag a védekezéssel voltak elfoglalva.

Az Eb első olyan meccse volt ez, amelyen nem esett gól az első félidőben. Egy másik rekord is megdőlt a mérkőzésen,

Hirdetés

Pepe átadta Király Gábor által tartott legidősebb játékos rekordot a múltnak, a portugál védő 41 évesen és 113 naposan játszott, míg a legendás magyar kapus 2016-ban Belgium ellen 40 évesen és 86 naposan védett.

A folytatásban is beszorították a portugálok a cseheket, ám nem tudták feltörni az ellenfél védelmét, akik két cserét követően kissé megtáltosodtak, és első lehetőségüket gólra is váltották, egy újabb távoli bombával Provod köszönt be Costának.

Nagy meglepetésre Csehország előnybe került, de nem sokáig vezetett, hiszen percekkel később egy nagyon szerencsétlen mozdulatsort követően – Vitinha fejesét követően Stanek kapus a labdát Hranac lábszárára ütötte, ahonnan a hálóba hullott – ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző.

Nyílttá vált a meccs, a csehekre egyre nagyobb nyomás nehezedett, a 87. percben Jota révén megszerezte a vezetést Portugália, ám a helyzetet megelőzően kapufát fejelő Ronaldo lesen volt, így érvénytelenítették a találatot. A portugál szövetségi kapitány, Roberto Martinez ezután hármat is cserélt, ez pedig győztes húzásnak bizonyult, hiszen a fiatal Conceicao egy lecsorgó labdát a hálóba pofozott.

Portugália győzelemmel kezdte a kontinenstornát, pontszámban utolérte a csoportelső törököket, míg a csehektől bátrabb támadójátékra van szükség, ha szeretnének továbbjutni az egyenes kiesési szakaszba. Ezzel véget ért a csoportkör első fordulója, szerdától már a második következik.

Kapcsolódó

Labdarúgó-Európa-bajnokság, F csoport, 1. forduló
Portugália–Csehország 2–1 (0–0),
gólszerzők Hranac (69., öngól), Conceicao (90+2.), illetve Provod (62.),
Portugália: Costa – Dalot (Inacio, 63.), Pepe, Dias – Cancelo (Semedo, 90.), Silva, Fernandes, Vitinha (Conceicao, 90.), Mendes (Neto, 90.) – Ronaldo, Leao (Diogo Jota, 63.). Szövetségi kapitány: Roberto Martinez.
Csehország: Stanek – Krejci, Hranac, Holes (Chory, 90+3.) – Doudera, Provod (Barak, 79.), Soucek, Sulc (Sevcik, 79.), Coufal – Schick (Chytil, 60.), Kuchta (Lingr, 60.). Szövetségi kapitány: Ivan Hasek.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Elhunyt Mircea Lucescu

Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.

Új korszak kezdődik a Hargita Rali történetében, jelentős változásokkal jön az idei kiírás

Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.

Székelyhon

Utcai politizálásból pofozkodás Sepsiszentgyörgyön

Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.

`
Krónika

„Ha valami változik, majd szólok”. Kelemen Hunor a Fidesz támogatásáról, az országgyűlési választások tétjéről

Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyaroknak: egyetlen szavazaton múlhat, merre fordul Magyarország

Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.

Főtér

Egy lejes busz- és villamosjegy? Fogd meg a söröm, mondta egy erdélyi város – hírmix

Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.

Ez is érdekelheti

Az Eb-álomcsapat több mint felét a spanyolok adják

Taroltak a spanyolok a nemzetközi szövetség álomcsapatában, rajtuk kívül csak négy nemzet játékosa fért oda.

A döntővel húzta be az első helyet

Jóval izgalmasabban alakult a Székely Sport Eb-tippversenye, mint a legtöbb meccs, az utolsó meccsen dőlt el a végső győztes kiléte: Becze Márk telitalálattal előzött és tolta harmadik helyre a korábbi éllovas Bálint Annát, a második Váncsa Eszter lett.

Végül győzött a játék. De milyen áron?

Hosszú hetek kínlódása, vergődése után – mármint a fociszerető szurkolók szempontjából – végre pont került az eddigi talán legunalmasabb Európa-bajnokság végére.

Megnyerte hetedik Eb-meccsét is, negyedszer a kontinens legjobbja Spanyolország

Az előnyt megszerezte a döntőben, Anglia kiegyenlített, hogy aztán legyen még egy válasza a spanyoloknak. Összességében megérdemeltek lettek Európa-bajnokok.

Hat gólkirály is lehet a labdarúgó-Eb legvégén

Egyet változtatott az előző tornákhoz képest az UEFA az Európa-bajnokság gólkirályi kiírásban, idén sem a gólpasszok, sem a játékpercek nem döntenek.

A spanyolok győzelmét vetíti előre a Sepsi OSK csapatkapitánya

Vasárnap este kiderül, hogy Spanyolország vagy Anglia emeli magasba a serleget a labdarúgó Európa-bajnokságon. A döntőre a Székely Sport a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kapusát, Niczuly Rolandot kérte meg, hogy tippelje meg a végeredményt.

Francia bíró vezeti az Eb-döntőt

A francia Francois Letexier vezeti a spanyol–angol döntőt vasárnap a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

Cserejátékos volt a nyerőember, döntőbe lőtte az angolokat

A végén dőlt el a labdarúgó Európa-bajnokság második elődöntője, Anglia korai hátrányát hamar ledolgozva, a 91. percben szerzett találattal legyőzte Hollandiát, és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Spanyolország ellen küzd meg a trófea elhódításáért.

Hosszabbításra és angol továbbjutásra számít a rádiós műsorvezető

Szerdán este kiderül, hogy mely együttes lesz Spanyolország ellenfele a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében. A holland–angol párharcra a Székely Sport Kádár Zoltánt, a Marosvásárhelyi Rádió műsorvezetőjét kérte meg, hogy tippelje meg a végeredményt.

Vezettek a franciák, négy perc alatt fordítottak a spanyolok, beléptek az Eb-döntőbe

Lüktető első félidőt hozott a németországi labdarúgó Eb első elődöntője, három gólt is jegyeztek. A másodikban Franciaország szaladt az egyenlítés után, Spanyolország az első finalista.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!