Olimpia

A visszafogott angol játék is elég volt a három ponthoz a szerbek ellen

Horváth Bálint Ottó 2024. június 17., 00:02 utolsó módosítás: 2024. június 17., 00:32

Egy korai gólnak köszönhetően Anglia győzelemmel kezdte menetelését a németországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjában, vasárnap este visszafogott játékkal nyert Szerbia ellen.

Jude Bellingham gólja győzelmet ért Fotó: Georgi Licovski/EPA/Agerpres

Az angolok az első percektől kezdve magukhoz vették az irányítást, és már az első nagy helyzetüket gólra váltották, a Real Madrid sztárja, Jude Bellingham előzte meg védőjét és a hálóba bólintott, ezzel korán előnybe kerültek.

A gyengén kezdő szerbek a 20. percben egy angol védelmi hiba után közel voltak az egyenlítéshez, ám Mitrovics lövése kevéssel célt tévesztett, viszont ezt leszámítva veszélytelenek voltak a kapura.

Továbbra is angol válogatott akarata szerint alakult a játék, azonban a gól után még csak egyetlen helyzetük volt, amit Walker kihagyott, így minimális előnyben vonulhattak a szünetre.

A második félidő elején többet kezdeményeztek a szerb játékosok és ígéretes támadásokat vezettek, azonban ezeket nem tudták lövéssel befejezni.

Az angolok átengedték az irányítást, mégis ők voltak veszélyesebbek, a 77. percben pedig közel voltak a második góljukhoz, de Harry Kane közeli fejesénél Rajkovics a felső lécre tolta a labdát.

Kevéssel ezután Szerbiának is megvolt a lehetősége, Vlahovics távoli löketével próbára tette Pickfordot, aki szögletre mentett. A végéig nem tudták komoly nyomás alá helyezni az angol kaput, így a legutóbbi Eb-n döntős győzelemmel kezdte a tornát.

Labdarúgó Európa-bajnokság, C csoport, 1. forduló:

Szerbia–Anglia 0–1 (0–1).

Gólszerző: Bellingham (13.).

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold (C. Callagher, 69.), Rice – Saka (Bowen, 76.), Bellingham (Mainoo, 86.), Foden – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Szerbia: Rajkovics – Veljkovics, Milenkovics, Pavlovics – Zsivkovics (Birmancsevics, 74.), Sz. Milinkovics-Szavics, Gudelj (I. Ilics, a szünetben), Sz. Lukics (Jovics, 61.), Kosztics (Mladenovics, 43.) – Vlahovics, A. Mitrovics (Tadics, 61.). Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics.