
Az angolok az első percektől kezdve magukhoz vették az irányítást, és már az első nagy helyzetüket gólra váltották, a Real Madrid sztárja, Jude Bellingham előzte meg védőjét és a hálóba bólintott, ezzel korán előnybe kerültek.
A gyengén kezdő szerbek a 20. percben egy angol védelmi hiba után közel voltak az egyenlítéshez, ám Mitrovics lövése kevéssel célt tévesztett, viszont ezt leszámítva veszélytelenek voltak a kapura.
Továbbra is angol válogatott akarata szerint alakult a játék, azonban a gól után még csak egyetlen helyzetük volt, amit Walker kihagyott, így minimális előnyben vonulhattak a szünetre.
A második félidő elején többet kezdeményeztek a szerb játékosok és ígéretes támadásokat vezettek, azonban ezeket nem tudták lövéssel befejezni.
Az angolok átengedték az irányítást, mégis ők voltak veszélyesebbek, a 77. percben pedig közel voltak a második góljukhoz, de Harry Kane közeli fejesénél Rajkovics a felső lécre tolta a labdát.
Kevéssel ezután Szerbiának is megvolt a lehetősége, Vlahovics távoli löketével próbára tette Pickfordot, aki szögletre mentett. A végéig nem tudták komoly nyomás alá helyezni az angol kaput, így a legutóbbi Eb-n döntős győzelemmel kezdte a tornát.
| 2024. 06. 16. 19:00 | Szlovénia Szlovénia | Dánia Dánia | 1-1 |
| 2024. 06. 16. 22:00 | Szerbia Szerbia | Anglia Anglia | 0-1 |
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!