Hirdetés

A szögletek utáni gólok meccsén törökünnep

Merih Demiral duplázott, kiejtették Ausztriát
Fotó: Filip Singer/EPA/Agerpres

Parázs mérkőzést játszott Ausztria és Törökország a németországi foci-Eb utolsó nyolcaddöntőjében. Egy védő duplázott, csak a szépítés jött össze az osztrákoknak.

Kedden este Lipcsében játszották az Ausztria–Törökország párharcot a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjét. Volt amiért törleszteniük a törököknek ez év márciusban felkészülési mérkőzésen 6–1-re kikaptak az osztrákoktól.

Hirdetés

Alig, hogy megkezdődött a meccs, egy szöglet után az osztrák védelem nem tudott felszabadítani, Demiral robbant be, közelről a léc alá bombázott, így az 1. percben már vezetést szereztek a törökök.

Az irányítást fokozatosan átvették a hátrányban játszó pirosmezesek, de nem tudták feltörni a védelmet. A játékrész második felében kiegyenlített lett a játék, a ritmusra nem lehetett panasz, maradt a minimális török előny.

A szünetben két cserével frissítette fel csapatát Ralf Rangnick, tanítványai még egy lapáttal rátettek, sorra jöttek a lehetőségek, de vagy a védők, vagy a kapus blokkolt.

Ugyancsak egy szögletet követően, Demiral ugrott a legmagasabbra, a védő ötről bebólintotta, az 59. percben 2–0-ra módosult az állás.

Válaszképp Gregoritsch szépített, ugyancsak egy pontrúgás, szöglet után egyedül maradt, így közelről bepöccintette.

A szakadó esőben Ausztria ment előre az egyenlítésért, minden lehetőséget megragadva ívelték be a labdákat. A hosszabbítás perceiben előbb Yilmaz lezárhatta volna a meccset, míg túloldalt Baumgartner fejesét óriási bravúrral tolta ki Gunok.

Kialakul az utolsó negyeddöntő párosítása: Hollandia–Törökország.

Labdarúgó Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Ausztria–Törökország 1–2 (0–1).
Lipcse, vezette: Ribeiro Soares Dias (portugál).
Gólszerzők: Michael Gregoritsch (66.), illetve Merih Demiral (1., 59.)
Ausztria: Pentz – Bosch, Danso, Lienhart (Wober, 64.), Mwene (Prass, 46.) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (Grillitsch, 64.), Baumgartner, Schmid (Gregoritsch, 46.) – Arnautovic. Szövetségi kapitány: Ralf Rangnick.
Törökország: Gunok – Muldur, Bardakci, Demiral, Kadioglu – Yuksek (Ozcan, 58.), Ayhan – Yilmaz, Kokcu (Kahveci, 83.), Yildiz (Aktürkoglu, 78.) – Guler (Yokuslu, 78.). Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljes Románia küldöttsége a téli olimpiára, Mandel Kata lesz az egyik zászlóvivő

Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.

Gólerős támadót igazolt a magyar élvonalból az FK Csíkszereda

Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.

Székelyhon

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve

Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

`
Krónika

Soviniszta „poén”: magyar nemzeti színű tortát szeletelve pózol Vadim Tudor lánya

Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.

Krónika

Nemmel szavaztak az RMDSZ EP-képviselői a Mercosur-megállapodás bírósági felülvizsgálatára

Az összesen 33 romániai európai parlamenti képviselő közül 16-an támogatták azt a határozattervezetet, amely szerint az Európai Unió Bíróságához küldik véleményezésre az Európai Unió és a Mercosur-országok közötti kereskedelmi megállapodást.

Főtér

„Elemi szükséglet az anyanyelven való megszólalás lehetősége krízishelyzetben”

A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.

Ez is érdekelheti

Az Eb-álomcsapat több mint felét a spanyolok adják

Taroltak a spanyolok a nemzetközi szövetség álomcsapatában, rajtuk kívül csak négy nemzet játékosa fért oda.

A döntővel húzta be az első helyet

Jóval izgalmasabban alakult a Székely Sport Eb-tippversenye, mint a legtöbb meccs, az utolsó meccsen dőlt el a végső győztes kiléte: Becze Márk telitalálattal előzött és tolta harmadik helyre a korábbi éllovas Bálint Annát, a második Váncsa Eszter lett.

Végül győzött a játék. De milyen áron?

Hosszú hetek kínlódása, vergődése után – mármint a fociszerető szurkolók szempontjából – végre pont került az eddigi talán legunalmasabb Európa-bajnokság végére.

Megnyerte hetedik Eb-meccsét is, negyedszer a kontinens legjobbja Spanyolország

Az előnyt megszerezte a döntőben, Anglia kiegyenlített, hogy aztán legyen még egy válasza a spanyoloknak. Összességében megérdemeltek lettek Európa-bajnokok.

Hat gólkirály is lehet a labdarúgó-Eb legvégén

Egyet változtatott az előző tornákhoz képest az UEFA az Európa-bajnokság gólkirályi kiírásban, idén sem a gólpasszok, sem a játékpercek nem döntenek.

A spanyolok győzelmét vetíti előre a Sepsi OSK csapatkapitánya

Vasárnap este kiderül, hogy Spanyolország vagy Anglia emeli magasba a serleget a labdarúgó Európa-bajnokságon. A döntőre a Székely Sport a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kapusát, Niczuly Rolandot kérte meg, hogy tippelje meg a végeredményt.

Francia bíró vezeti az Eb-döntőt

A francia Francois Letexier vezeti a spanyol–angol döntőt vasárnap a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

Cserejátékos volt a nyerőember, döntőbe lőtte az angolokat

A végén dőlt el a labdarúgó Európa-bajnokság második elődöntője, Anglia korai hátrányát hamar ledolgozva, a 91. percben szerzett találattal legyőzte Hollandiát, és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Spanyolország ellen küzd meg a trófea elhódításáért.

Hosszabbításra és angol továbbjutásra számít a rádiós műsorvezető

Szerdán este kiderül, hogy mely együttes lesz Spanyolország ellenfele a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében. A holland–angol párharcra a Székely Sport Kádár Zoltánt, a Marosvásárhelyi Rádió műsorvezetőjét kérte meg, hogy tippelje meg a végeredményt.

Vezettek a franciák, négy perc alatt fordítottak a spanyolok, beléptek az Eb-döntőbe

Lüktető első félidőt hozott a németországi labdarúgó Eb első elődöntője, három gólt is jegyeztek. A másodikban Franciaország szaladt az egyenlítés után, Spanyolország az első finalista.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!