A napirendi pontok közül megszokott módon heves vitát szült az elindításra váró Városi Sportklub ügye a marosvásárhelyi sportéletet felkaroló projekt mellett voksoló RMDSZ-es, szociáldemokrata és liberális párti képviselők, illetve az ezt ellenző Szabad Emberek Pártjának (POL) politikusai között.
A két ellentétes tábor sorozatos felszólalások közepette próbálta meg érvényre juttatni saját álláspontját.
Elsőként a POL képviselője, Radu Bălaș hangsúlyozta véleményét, szerinte ha eddig a polgármesteri hivatalt néhány klubbal hozták összefüggésbe, most már saját sportklubot hoz létre, és úgy véli, ez nem helyénvaló, mert
az önkormányzatnak inkább az infrastruktúrával, a közintézményekkel kellene foglalkoznia, nem pedig játékosokat és edzőket szerződtetnie.
Hamar jött a válasz a projekt beindításával megbízott Szászgáspár Barnabás részéről, aki elmondta, hogy már két éve zajlik a szópárbaj az önkormányzatban, emiatt eddig nem tettek semmit, mert az ellenzők mindig találtak okokat, amiért ne támogassák a saját nevelésű sportolókat, akik más városba kénytelenek menni.
Szászgáspár hangsúlyozta, ez a sportklub éppen számukra nyújt segítséget, hogy Marosvásárhelyen maradjanak:
Ezután a Szász Albert Sportiskola igazgatója, Csíki Zsolt következett, aki közölte, ezt a sportklubot a városért és a sportszerető emberekért alapítják meg, mert mint mondta, már nincs ahova mérkőzésekre járni és minőségi sportot nézni.
Makkai Gergely alpolgármester pedig úgy fogalmazott, az elmúlt időszakban a marosvásárhelyi sport szétverése folyamatának voltunk a szemtanúi, így egyértelműen támogatja a Városi Sportklubot, amely szerinte követendő projekt, hiszen máshol már sikeresen alkalmazzák.
A felszólalások lejártával a többségben lévő RMDSZ-es, szociáldemokrata és liberális párti képviselők a várakozások szerint egyöntetűen a projekt mellett szavaztak, a Szabad Emberek Pártjának politikusai viszont ezúttal is elutasították azt.
Mint kiderült, a Városi Sportklub igazgatótanácsában öt önkormányzati képviselő kapott helyet, mégpedig Magyary Előd (RMDSZ) Csíki Zsolt (RMDSZ), Szászgáspár Barnabás (RMDSZ) Kovács Lajos (RMDSZ) és Călin Moldovan (PNL), továbbá más, a polgármesteri hivatalhoz köthető személyiségek, mint Mihai Sava, Mircea Moldovan és Ioan Gheorghiță.
Amit azt Bakos Levente, az RMDSZ tanácsosa javasolta, a Városi Sportklub működéséhez szükséges esetleges szabályváltoztatásról és a 2018–2019-es versenyszezonra szóló költségvetésről a későbbiekben döntenek.
Addig azonban felosztják a VSK-ban működő sportágakat, ezt követően elkezdődik ezek igazgatótanácsainak kialakítása, majd utolsó lépésként, legkésőbb augusztusra minden sportág bemutatja az ősszel kezdődő szezonra vonatkozó sportolói keretét és célkitűzését.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
A Sportul Studențesc jégkorongcsapatának játékosa hat hónapos eltiltást és súlyos pénzbüntetést kapott, miután megütötte a játékvezetőt január elején, a Gyergyói Hoki Klub elleni meccsen.
A hagyományos, szép magyar nevek mellett filmekből inspirálódott, különös, idegen hangzású nevekre bukkantunk a Sepsiszentgyörgyön született babák jegyzékében.
Bár korábban cáfolta a lehetőségét, Tánczos Barna pénzügyminiszter most közölte, hogy az áfaemelés lehetőségét is vizsgálják a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedések sorában.
Legalább 30 ezer résztvevőt vár a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a vasárnapra meghirdetett bukaresti „demokráciatüntetésre”.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!