Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) közzétette a három kupakiírásának összetételét. A klubranglistán a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a 46. helyet foglalja el, de miután az utolsó három év eredményei veszik alapul, találunk olyan együtteseket a listában, amelyikek már azóta megszűntek, vagy nem is neveztek a nemzetközi porondon való megmérettetésre.
Így a férfi asztalitenisz Szuperliga bronzérmese, az ISK-SZAK a 29. helyet foglalja el, ami azt jelenti, hogy idén a második számú kiírásban, az Európa Kupában szerepel.
A székelyföldi klubnak ez lesz zsinórban a nyolcadik szezonja az európai kupakiírásban.
Az ETTU szombaton tartja az Európa Kupa első körének sorsolását. Egyelőre 13 csapat neve ismert, de a szabadkártyások státusza még nem tisztázott. Az biztos, hogy egy helyszínen csapnak össze az együttesek.
Kértük a házigazda szerepkört az Európa Kupa első körében, a mérkőzéseket november közepén rendezik” – mondta el a Székely Sportnak a csapat vezetője, György István.
UTTC Panaceo Stockerau (osztrák),
STK Libertas Marinkolor (horvát),
ASD Marcozzi (olasz),
CTT Les Borges (spanyol),
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK,
SPG Linz (osztrák),
Klub Tenisa Stołowego Gliwice (lengyel),
Klub Sportowy Olesno (lengyel),
Irun Leka Enea (spanyol),
Clube Desportivo de Maio (portugál),
Alicante TM (spanyol),
Fenerbahce Sports Klub (török),
Energa KTS Torun (lengyel).
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!