Az alapszakaszban mutatott teljesítményre egy jelző találó a Progym szereplésére: hullámzó. Sikerült nagyszerű játékkal, minden elvárást felülmúlóan kétszer is legyőzni a Coronát, és még egy pontot Brassóból is elhozni február elején. Háromszor a rendes játékidőben nyertek a Cenk-alattiak.
Az alapszakaszt nagy fölénnyel megnyerő Csíkszeredai Sportklubbal vívott három meccsből a legutóbbi jelentett sikert, amikor büntetőkkel nyertek a piros-fehérek. Emlékezetes marad azonban az októberben, hosszabbításban elveszített meccs, és az is, amikor háromgólos előnyről 7–6-ra maradtak alul a gyergyóiak.
A negyedik helyen végzett Steauával szemben mutatta be a legnagyobb ingadozást a Progym.
Aligha felejthető, és még mindig megmagyarázhatatlan, hogy miként lehet 6–0-ra kikapni, csúfos játékkal hazai pályán, és két nappal később ugyanazt az ellenfelet 9–0-ra alázni. Még egy győzelemnek örülhettek Catrinoiék, a többi három meccset az elvárásoknak megfelelően hozták a piros-fehérek.
A szezon csalódását okozó Galaci Dunărea ellen hatból öt a mérleg a gyergyóiak javára, de az az egy vereség éppen hazai pályán történt, és 0–4 arányban.
Nem csak meccsről-meccsre volt hullámzó a teljesítmény, hanem gyakran egy meccsen belül is. Amikor 60 percig, vagy hosszabb ideig tudott jól játszani a csapat, az mindig jó eredményhez vezetett. A Sportul elleni meccsekre nem érdemes szót vesztegetni.
Az idei alapszakaszban 55 pontot szerezett a Progym, és ezzel harmadikok lettek a rangsorban. Ez hajszálpontosan a 2016–2017-es szezon megismétlése, akkor is 55 pont volt az alapszakasz termése.
A múlt szezonbeli elődöntős ellenféllel, a Csíkszeredai Sportklubbal szemben egy hosszabbításos győzelem és egy hosszabbításos vereség volt a mérleg négy, rendes játékidőben elveszített meccs mellett.
A jégkorong-szövetség hivatalos statisztikája szerint a szezonban a mezőnyjátékosok közül öten – Barabás, Csergő, Nimenko, Novák és Sára – léptek pályára mind a 30 alapszakaszbeli meccsen. Őket Daradics és Kozma követi 28 mérkőzéssel, Kiricsenko, Benedek és Ferencz-Csibi 25 alkalommal szerepelt.
Václav Novák a házi gólkirály, idén is az elnyűhetetlen veterán, aki 31 találatot és 32 gólpasszt ért el, azaz összesen 63 pontot gyűjtött.
Őt Dimitri Nimenko követi 50 ponttal (21 gól és 29 assziszt). Ha a pont/mérkőzés átlagot nézzük, akkor Nikita Bucsenko Novákkal azonos eredményt produkált, hiszen a szezon közben érkezve húsz mérkőzésen szerzett 42 pontot, azaz egyaránt 2,1 gól a meccsenkénti átlaguk.
Kiemelkedik még Pavel Boriszenko eredménye, aki sérülései miatt csak 21 mérkőzésen játszott és 31 pontot termelt.
A hazai játékosok közül Csergő Hunor volt a legtermékenyebb, 34 pontjával ő is elérte az 1/1 meccs fölötti átlagot. A több mint 20 összecsapáson szereplők közül Vitalij Kiricsenko és Elekes-Darabont Hunor is elmondhatja ezt. Kiricsenko 28 meccsen 46, Elekes 24 fellépésén 29 pontot termelt.
Lényegesen árnyalja azonban a képet, ha kivesszük a statisztikából a Sportul Studențesc elleni meccseken elért pontokat, hiszen ami igazán számít, az a Sportklub, a Corona, a Steaua vagy a Dunărea elleni eredmény.
Megnéztük, hogy azok a játékosok, akik legalább 15 mérkőzésen jelen voltak a bajnokságban, miként járultak hozzá az erősebb csapatok elleni mérkőzések eredményéhez.
A Progym pontszerzőinek rangsora a Sportul elleni pontok nélkül. Csatárok: 1. Václav Novák 18 gól/35 pont (24 meccs a Sportul ellenieken kívül), 2. Nikita Bucenko 13/22 (16), 3. Dimitrij Nimenko 9/20 (24), 4. Vitalij Kiricsenko 8/14 (19), 5. Daradics Csaba 5/14 (24), 6. Csergő Hunor 6/13 (24), 7. Barabás László 8/11 (24), 8. Sára Tibor 4/8 (24), 10. Danil Kaszkov 3/7 (14),14. Elekes-Darabont Hunor 0/4 (18), 16. Benedek Roland 0/2 (19), 17. Neagos Bogdan 0/1 (19). Hátvédek: 1. Pavel Boriszenko 12/25 (19 tétmeccs), 2. Goga Attila 1/8 (14), 3. Kozma Zsolt 4/5 (24), 4. Ferencz Csibi Róbert 1/4 (21), 5. Szőcs Attila 1/3 (19), 6. Juraj Durkech 0/3 (13), 7. Vlagyimir Alekszjuk 0/0 (14).
Nyilván a statisztikákban megjelenő mérkőzésszám nem arányos a ténylegesen jégen töltött percek számával. Mindenki maga döntse el, hogy ez egyik vagy másik játékostól jó, elfogadható vagy elégtelen teljesítmény...
A kapuban Szakács Szabolcs a tétmeccseken 87,9 százalékos teljesítményt összesített, 651 lövésből 90 gólt kapott.
Gólokban, pontokban nem kifejezhető a jelentősége, de fontos tény, hogy ebben a szezonban több fiatal is bemutatkozhatott a felnőttek között. Vizoli Csaba, Borsos Barna, Bács Alex és Tódor Csaba, majd még később kell bizonyítson.
Tegyük fel, hogy a csapat teljesítménye tükrözi az edzői munkát. Ez esetben Ruszlan Boriszenko eredményessége is hullámzónak mondható.
A nagy kérdés az, hogy a Corona ellen hogyan tud felkészülni a csapat. Láthattuk: amikor jól játszik a társaság, akkor bárkit képes legyőzni, amikor meg nem, akkor nem sok jóra számíthatunk.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
Továbbra is a keret módosításán dolgozik a Törökországban edzőtáborozó Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszéki alakulat csütörtökön délután Dorian Babunski érkezését jelentette be, aki az észak-macedón válogatottban is bemutatkozott.
A pénzügyminisztérium államtitkárává nevezték ki Ráduly Róbert Kálmánt. Az erről szóló döntés csütörtökön jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!