Gyermekzsivajtól és büszke szülők biztatásától volt hangos szombaton meg vasárnap a gyergyószentmiklósi jégpálya. Az U8-as legiksebbek és a már „rutinos” nagyobbacskák, az U10-es korosztályhoz tartozó hazai és magyarországi csapatok találkoztak itt, a jégkorongozó gyermekek hagyományos Szent Miklós Kupáján.
A gyergyói hokit hat csapat képviselte.
Az U8-as korosztályban a kishokisok nagy része most játszott először mérkőzést, sőt még hokis felszerelés sem régen került rájuk. Mindenki derekasan kitett magáért, játszottak a sport és a játék öröméért. Az eredményeket nem számolták, mindenki tapsot és elismerést érdemelt.
Szép számú résztvevő, 35 asztaliteniszező versenyzett vasárnap a pingpong Szent Miklós Kupán. Az idény nyolcadszor megszervezett eseményen a gyergyószentmiklósi Ping Pong Sportklub három különböző kategóriában hirdette meg a megmérettetést: kezdő, haladó és nyílt kategóriákban zajlottak a mérkőzések.
A házigazda gyergyószentmiklósiak (GY) mellett kézdiszentléleki (K), csíkszenttamási (CST) és csíkszentimrei (CSI) versenyzők is voltak a díjazottak között.
Íme az eredmények:
Kezdő (gyerek) kategória: 1. Sterczer Zalán (K), 2. Szőcs Nándor (GY), 3. Ferencz Tamás (GY) és Csata Sebestyén (GY).
Haladó (felnőtt) kategória: 1. Tódor Csaba (GY), 2. Geréd Ferenc (CSI), 3. Vaszi Dénes (CST) és Székely Zoltán (GY).
Nyílt (Open) kategória: 1. Györfi Szabolcs (GY), 2. Keresztes Zoltán (GY), 3. Lovász Vilmos (GY) és Bábics Tamás (GY).
A városnap csak gazdagította, nem borította fel a térség asztalitenisz-mozgalmát. Az elmúlt időszakban a Gyergyó–Hévíz körzeti csapatbajnokság 2017–2018-as idénye féltávhoz érkezett, sőt a csapatok el is kezdték a visszavágó sorozatot. Íme az odavágók utolsó (9.) és a visszavágó első (10.) fordulójának eredményei. 9. forduló: Csomafalvi Délhegy Junior–Szentmiklósi Zolitop 6–4, Csomafalvi Délhegy–Újfalvi Katorzsa Junior 9–1, Salamási Demarco–Újfalvi Katorzsa 4–6, Szárhegyi Bástya–Ditrói Old Boys 7–3, Szentmiklósi Tic Tac Boys–Maroshévízi PC 2016 6–4. 10. forduló: Demarco–Katorzsa Junior 8–2, Bástya–Katorzsa 8–2, Tic Tac Boys–Old Boys 6–4, PC 2016–Délhegy Junior 7–3, Délhegy–Zolitop elhalasztva.
A bajnokság állása: 1. Bástya 28 pont, 2. Tic Tac Boys 22, 3. Demarco 20, 4. Old Boys 19, 5. Katorzsa 18, 6. PC 2016 17, 7. Délhegy10, 8. Délhegy Junior 6, 9. Zolitop 3, 10. Katorzsa Junior 0. A Délhegy és a Zolitop egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.
A gyergyószentmiklósi városnapok sakkversenyeinek hagyományainak megfelelően idén is nagy érdeklődés mellett zajlott a sakkozók Szent Miklós Kupája. Hetvennégyen álltak asztal mellé a Batthyány Ignác Technikai Kollégium termeiben.
A gyergyószentmiklósiak meghívására Székelyföld számos településéről érkeztek versenyzők, Marosvásárhelytől Sepsiszentgyörgyig, és természetesen itt voltak a közeli, gyergyószéki sakkozók is.
A hétfordulós svájci rendszerben szervezett viadalon felnőtt és gyermek kategóriában díjazta a legjobbakat Csíki András, a Hargita megyei önkormányzat sportigazgatóságának vezetője.
A szervező Jövő Sportklub – a sportigazgatóság, az önkormányzat és a helyszínt biztosító iskola támogatásának köszönhetően – ebéddel is meg tudta kínálni a versenyzőket – tájékoztatott Buslig Gyula nyugalmazott sportreferens.
A díjazottak:
Gyermek korosztály: 1. Kiss Hanna, 2. Gál Balázs, 3. Kiss Abigél (mindhárman Gyergyóalfalu). Felnőttek: 1. Jakab Nándor (Farkaslaka), 2. Puskás András (Gyergyószentmiklós), 3. Bajkó Sándor (Ditró). Különdíjban részesült a legfiatalabb és legidősebb versenyző, azaz Kiss Abigél és a gyergyószentmiklósi Baki Sándor.
Négy csapat részvételével rendezte meg a gyergyószentmiklósi Warriors FC vasárnap délután a Basilides Tibor sportcsarnokban a floorball Szent Miklós Kupát. A negyedik alkalommal lebonyolított floorballtornára négy csapat nevezett be. A jó hangulatban lezajlott mérkőzéseken a Red Boys fantázianevet választó társaság nyert a hetedikes gyermekekből álló Warriors Újfalu és a Bad Boys előtt.
Évszázadokkal ezelőtt sem volt választási lehetősége a harcosoknak, ha a helyzet úgy hozta, akár sütött a nap, akár ömlött az eső, a harcot meg kellett vívni. Nos, a magyar történelem harci technikáit ma egyfajta sportként űző hagyományőrzők, a barantások is átélhették ezt a vasárnapi íjászversenyen.
A Csiky-kertben megrendezett Nyílt Erdélyi Íjászversenyen cseppet sem volt könnyű dolga a mai vitézeknek. Havazásban és esőben is ki kellett feszíteni az íjak húrját, célozni és eltalálni a célt.
Az Erdély minden tájáról érkezett negyven íjásznak szép időben sem lett volna könnyű dolga. Amint azt a főszervező Elekes Oszkár elmondta, 14 féle feladatot kellett teljesítsenek, lőni álló helyzetben vagy mozgásban, tükörből hátrafelé vagy éppenséggel bekötött szemmel, egy társ útmutatásait követve is.
Dicséretes, hogy mindenki kiállta a próbát, senki nem adta fel a nem barátságos körülmények ellenére sem. Három kategóriában hirdettek díjazottakat, miután mindenki a maga „eredménypálcáján” rovásokkal számolta az célt talált lövéseket.
A csikó korosztályban (14 éven aluliak) Borbély Álmos győzött, Láng Istvánt és Elekes Bíborkát megelőzve. A kese kategóriában (14–17 év közöttiek) első helyezett lett Lakatos Nimród, majd Elekes András és Magyari Tamás következtek a dobogón. Az öskü (felnőtt) mezőnyben Korpos Balázs, Szatmári László és Láng Zsigmond volt a sorrend.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!