Itthoni idő szerint délután küldtük el kérdéseinket Lőrincz-Sára Tímeának. Készséggel válaszolt is honlapunknak, amint felébredt. Ugyanis Dél-Koreában késő éjszaka volt már, amikor itt még csak szürkülődött.
Beszámolója szerint jó a hangulata, várja már, hogy rajthoz állhasson. Meséli, hogy két olimpiai falut építettek a dél-koreaiak a versenyzőknek. Tímea Phjonghcsangban van. Ott többnyire az északi, havas sportok kaptak otthont (a sífutás, alpesi sí, biatlon, szánkó bob és hasonlók), míg egy másik színhelyen, Kangnungban a jeges sportágak (jégkorong, mű- és gyorskorcsolya) versenyeit rendezik.
„Más sportolók is úgy látják, és én is úgy gondolom, hogy négy éve Szocsiban több volt a látnivaló. Az egy nagyobb város, több lehetőség volt nézelődni, vagy akár emléktárgyakat vásárolni. Itt ebből kevesebb van, de a vendéglátók mindent megtesznek, hogy jól érezzük magunkat.
A legtöbb lakóépületbe több nemzet sportolóit költöztették, így van lehetőség a találkozásra, ismerkedésre a résztvevőknek. A nézelődés és a szórakozás is fontos, de nem a legfontosabb. Versenyezni jöttünk” – fogalmazott Tímea.
Február 13-án, kedden és 15-én, csütörtökön áll rajthoz Lőrincz-Sára Tímea, az 1,2 kilométeres klasszikus stílusú sprintversenyen, illetve a 10 kilométeres távon, szabad stílusban. Már a múlt heti helyszínre érkezésük óta azokon a pályákon zajlanak a sífutók edzései, ahol majd élesben is bizonyítani kell, így nem lesz ismeretlen a pálya.
Közel van a szálláshelyhez, 15 perc alatt viszi a helyszínre a busz a sífutókat.
Közelednek a versenyek, így nő az izgalom is. Számos versenyző kihagyja a hivatalos megnyitót, inkább az alatt is edz, vagy pihen. Amikor a válaszait írta, Tímea sem tudta, hogy jelen lesz-e a minden bizonnyal különleges ünnepségen. Az esemény ma 13 órakor kezdődik kelet-európai idő szerint.
A gyergyótekerőpataki Antal Zsolttal, sífutóként négy olimpián (1994, 1998, 2002 és 2006) képviselte Romániát, majd pedig további két ötkarikás játékokon a szakmai stábban segítette a versenyzőket.
– mutatott rá.
Érdeklődésünkre jelezte, hogy tapasztalata szerint elsősorban a versenyzők mögött álló orvostudomány fejlődött jelentős mértékben, a nagy nemzetek már az ő „idejében” is kiemelt hangsúlyt fektettek az étrend-kiegészítőkre.
– ecsetelte.
Mint magyarázta, ezek a gépek a hó hőmérsékletének megfelelő barázdákat üt a lécekbe, hogy azáltal is segítsék az ideális siklást. „Úgy kell elképzelni, mint apró V betűket, amelyek ha száraz a hó, akkor a sítalp felé vezetik a nedvességet, de ahogyan nedvesedik, a hó egyre nagyobbakra teszik a barázdákat, hogy kivezessék a vizet a talp alól” – szemléltette az amúgy vakszolásban jártas Antal Zsolt.
Elárulta, ő is kíváncsi arra, hogy lesz-e meglepetés a versenyeken, mert bár jómaga nem számít rá, az időjárás nagyban befolyásolhatja az eredményeket. A romániai küldöttségből a férfi biatloncsapattól remél jó eredményt. „Sokat fejlődtek, két évvel ezelőtt stafétában még nem is voltak világkupára kvalifikálva” – mondta.
Kérdésünkre megjegyezte, szerinte Erdélyben „edzéstípus-váltásra” lenne szükség, hogy az adottságokat az eredmények is tükrözzék.
– vélekedett.
Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.
Bejelentette visszavonulását a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Bogdan Mitrea. A Kolozsvári U 37 éves hátvédje a szezon végén hagy fel a labdarúgással.
Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!