Tervek szerint tornarendszerben, a földrajzi elhelyezkedés és a csapatok számától függően zajlik majd a bajnokság, az egyes tornák győztesei a nagydöntőben találkoznak, a győztes pedig Hargita megye futsalbajnoki címét szerzi meg.
A mérkőzések a teremlabdarúgás szabályai szerint zajlanak, kivételt képez a játékidő (2x20 perc futóidő), amely csak az utolsó két percben lesz megállítva, ha a játék áll.
A megmérettetésen részt vehetnek a megyei 4., 5., 6. és 7. Ligában szereplő együttesek a már meglévő, érvényes leigazolásokkal, de új csapatok jelentkezését is várják.
A nevezési díj 100 lej, amiből a HMLE a díjazást és a szervezési költségeket biztosítja.
Azok a csapatok, amelyek felajánlják, hogy megszerveznek egy tornát, mentesülnek a beiratkozási díj, valamint a játékvezetők és az orvosi asszisztens díjának kifizetése alól. A részt vevő együtteseknek a tornák során mérkőzésenként 35 lejt kell fizetniük, ez fedezi a játékvezető, valamint az orvosi asszisztens díját.
A nevezési kérések és további információk a frf-ajf.ro/harghita honlapon találhatók. Érdeklődni és jelentkezni december 18-áig lehet Bálint Attilánál (tel.: 0742-485 079).
Zajlik a labdarúgó Szuperliga tavaszi szezonjára a keret kialakítása a Sepsi OSK-nál, míg a fiúk Törökországban edzőtáboroznak, addig újabb és újabb lehetséges érkezőkről lehet hallani.
Biztossá vált, hogy a Sepsi OSK alapembere, Denis Ciobotariu a Bukaresti Rapidhoz igazolt, de csak a nyáron csatlakozik a fővárosiakhoz, a jelenlegi idény második felét még a háromszéki együttesnél tölti.
Aki nem indult útnak időben – a kora délelőtti órákban – Hargitafürdőre, az sízés, hódeszkázás, szánkózás vagy kikapcsolódás, séta helyett tumultusra, forgalmi fennakadásra, várakozásra számíthat. Így volt ez a napokban, és ez várható egészen keddig.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
A bolgár hatóságok január 8-ától újraindítják a teljes felújítási munkálatokat a Giurgiu és Rusze közötti Duna-híd bulgáriai oldalán – tájékoztatott közleményében a román külügyminisztérium.
Antagonisztikus ellentét feszült a két ország között Erdély kérdésében, ami alapjaiban határozta meg a diplomáciai kapcsolatokat a múlt század húszas éveiben – mondja Marchut Réka történész.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!