Az oroszokon és a szaúdiakon kívül Egyiptom és Uruguay került még az A csoportba. A címvédő német válogatott Mexikó, Svédország és a Koreai Köztársaság csapatával mérkőzik meg a csoportküzdelmek során.
A legerősebbnek a D jelű négyes tűnik, amelyben a legutóbb ezüstérmes Argentína mellé a tavaly Eb-negyeddöntős Izlandot, az Eb-nyolcaddöntős Horvátországot, valamint Nigériát húzták ki. Szintén izgalmasan alakulhat az öt világbajnoki címével rekorder brazilok kvartettje, amelyben a dél-amerikai csapatnak Svájccal, Szerbiával és Costa Ricával kell megküzdenie.
A csoportkör legnagyobb rangadóját az Európa-bajnok Portugália a 2008 és 2012 között két Eb- és egy vb-címet begyűjtő Spanyolországgal vívja.
Ugyanakkor a papírforma szerint a két gárda kéz a kézben továbbjuthat, mivel Marokkó és Irán lesz még az ellenfelük. Izland mellett a vb-mezőny másik újonca, Panama nyolcaddöntőbe jutására kevés esély van, mivel Belgiummal, Angliával és Tunéziával szerepel azonos kvartettben.
A nyolc csoportból az első két-két helyezett jut majd tovább, majd a nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna, amelynek fináléját július 15-én rendezik, szintén a Luzsnyiki Stadionban.
A 2018-as világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport: Oroszország, Szaúd-Arábia, Egyiptom, Uruguay
B csoport: Portugália, Spanyolország, Marokkó, Irán
C csoport: Franciaország, Ausztrália, Peru, Dánia
D csoport: Argentína, Izland, Horvátország, Nigéria
E csoport: Brazília, Svájc, Costa Rica, Szerbia
F csoport: Németország, Mexikó, Svédország, Koreai Köztársaság
G csoport: Belgium, Panama, Tunézia, Anglia
H csoport: Lengyelország, Szenegál, Kolumbia, Japán.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!