Az 1-es és a 2-es csoport első négy helyezettje közös rájátszásban folytatja a küzdelmeket. Ha most kezdődne a playoff, a mezőnyből kimagaslana az 1-es csoport éllovasa, a Șoimii Gura Humorului, Valentin Suciu együttese 7 ponttal állna az élen.
Mögötte a 2-es csoport első helyezettje, a kiváló szezont futó Kézdivásárhelyi SE 5 ponttal indítana. A felső-háromszékiek mögött besűrűsödne a mezőny, hiszen a Sepsi OSK II., a Viitorul Onești, a Știința Miroslava és a CS Păulești is négy ponttal rendelkezne. A legjobb nyolcas mezőnyt a Sporting Liești (3 pont) és a Cetatea Suceava (1) teszi jelenleg teljessé.
Székelyudvarhelyen és Gyergyószentmiklóson is a felsőházat tűzték ki célként. Amennyiben az SZFC a negyedik lenne a csoportban, ugyancsak egy ponttal állna, mint a jelenlegi negyedik Suceava, míg a Gyergyói VSK nulla egységgel vágna neki a play-offnak.
A kiírás szerint a csoportok első négy helyezettje jut be a felsőházi rájátszásba, ahová magukkal viszik a szériájukban szereplő csapatok ellen elért eredményeket.
A felsőházban a másik csoport négy együttesével játszanak oda-visszavágót, majd az első helyezett feljut a 2. Ligába.
Az 1-es és a 2-es csoport play-offjának jelenlegi állása
1. Șoimii Gura Humorului 7 pont (1. csoport)
2. Kézdivásárhelyi SE 5 (2. csoport)
3. Viitorul Onești 4 (1. csoport)
4. Știința Miroslava 4 (1. csoport)
5. CS Păulești 4 (2. csoport)
6. Sepsi OSK II. 4 (2. csoport)
7. Sporting Liești 3 (2. csoport)
8. Cetatea Suceava 1 (1. csoport)
Érdekesség, hogy a 7-es és 8-as csoportok rájátszása nagyon szoros lenne, hiszen az első helyezett Temesvári Poli és a nyolcadik Tasnád között mindössze három pont jelenleg a különbség.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!