Alig jött össze a szépítés a Gyergyói VSK-nak Zernyesten

Gergely Imre 2024. október 05., 19:23 utolsó módosítás: 2024. október 05., 20:38

Háromgólos hátrányba került a Gyergyói VSK a Zernyesti Olimpic otthonában, ahol a mérkőzés végén csak szépíteni tudott a labdarúgó 3. Liga 6. fordulójában.

Nagy vereségbe szaladtak bele a VSK játékosai Fotó: László Ildikó

Semmi sem úgy alakult a Zernyesti Olimpic elleni idegenbeli meccsen, ahogy azt a Gyergyószentmiklósi VSK szerette volna. Már eleve hiányos kerettel utaztak, Csala Tibor és Țepeș Andrei sem léphetett pályára sérülés miatt.

A gyergyóiak jól kezdték a mérkőzést, azonban a házigazdák jóval veszélyesebbnek bizonyultak, s ezt az első húsz perc után tetézte az is, hogy a VSK kapkodó játéka több lehetőséget is nyújtott a Zernyetsnek a gólszerzésre. A 27. percben ezt ki is használták, a félidő végén pedig már 2–0-ra vezettek.

A második játékrészre sem sikerült rendezni a sorokat, rögtön az elején újabb gólt kapott a VSK. Háromgólos hátrányban a szakmai stáb úgy döntött, hogy az eddig kevés lehetőséghez jutott fiataloknak is értékes perceket nyújt a tapasztalatszerzésre, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani továbbra sem. A Zernyest a 91. percben még egy találatot hozzátett az addigi háromhoz, ezt követően jött a gyergyói becsületgól Szőcs László fejeséből.

A következő fordulóban a Barcarozsnyót fogadja a gyergyószentmiklósi csapat október 12-én, szombaton 15 órától.

Labdarúgó 3. Liga, alapszakasz, 6-os csoport, 6. forduló:

Zernesti Olimpic–VSK Gyergyó 4–1 (2–0).

Gólszerzők: Marinescu (27., 47.), Berloiu (42.), Hodorog (91.) illetve Szőcs (93.).
VSK: Bartók – Bărăbaș, Sütő, Circa, Péter, Fazakas, Csala R., Iordache, Csiszer, Kovács, Czimbalmos. Játszott még: Vékás, Farkas, Bernád, Szőcs, Precup.