Az elején elhúzott, a végén szenvedett a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2024. október 05., 21:20 utolsó módosítás: 2024. október 05., 21:29

Véget vetett a nyeretlenségi sorozatának a Kolozsvári CFR, miután az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján hazai pályán 2–1 legyőzte a Jászvásári Polit.

Megszakították a rossz sorozatot a bajnokságban Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Régen nem szerepelt ennyire gyengén a bajnokság elején a kolozsvári gárda, a vezetőség pedig ezen a héten ultimátumot adott a játékosoknak.

Kiválóan kezdte a mérkőzést Dan Petrescu csapata, amely a 10. percben egy szöglet után előnyhöz jutott Kamara fejesgóljával, és

negyedórával később már kettővel vezetett,

ezúttal Loius Munteanu volt a befejező.

Ezt követően azonban visszavett a tempóból a CFR, a vendégek több helyzetet is kialakítottak, volt egy érvénytelenített találatuk is, de a szünetig nem változott az eredmény.

A találkozó második felében tovább próbálkozott, de sokáig tehetetlennek bizonyult támadásban a Poli, majd

a hajrára nagyon izgalmassá vált a játék.

Előbb a 76. percben Kamara könyöklésért egyből piros lapot kapott, így a kolozsváriak emberhátrányba kerültek, majd tíz perccel később Munteanu kezezéséért büntetőt is fújtak ellenük. Bordeianu ezt értékesítette és a jászvásáriak még reménykedhettek a pontszerzésben, azonban a hátralévő időben már nem tudtak újra betalálni.

A Kolozsvári CFR 2–1-re nyert, ezzel megszakította a rossz sorozatát, a legutóbbi három meccsén ugyanis két döntetlen és egy vereség volt a mérlege.