Zsinórban negyedszer győzött a KSE a 3. Ligában

Daczó Hodor Barna 2024. szeptember 28., 21:00

Továbbra is kiváló formában van a Kézdivásárhelyi SE, szombaton a labdarúgó 3. Liga 2. csoportjának ötödik fordulójában hazai pályán gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot a CSM Adjud 1946 csapata ellen.

Szombaton is a KSE volt a jobb csapat Fotó: Daczó-Hodor Barna

A hazaiak sorozatos támadásokkal indították a mérkőzést: a 3. percben Cranțea beadását Nechita közelről az ellenfél védőjébe rúgta, egy perccel később Barta elől a kapus mentett, majd Gergely beadását tisztázta egy védő. A vendégek a 6. percben tették próbára először a kézdi hálóőr éberségét, amikor Butuza egy távoli szabadrúgást követően előbb elcsípte, majd szögletre ejtette a labdát.

A hazaiak folytatták az ostromot, a 11. percben Rusu lövése pattant a védőről szögletre, majd Drugă lőhetett rá szabadrúgásból, 25 méterről, ám a labda a sorfalban elakadt. A 18. percben a moldvai csapat veszélyeztette Butuza kapuját, amikor Antal beadásából Paizan rálőtt, ám a KSE hálóőre ismét szögletre mentett.

A szöglet gyors ellentámadássá alakult, amelyből a 19. percben a hazaiak megszerezték az első gólt: Gergely beadását Cranțea lőtte közelről Chiriac kapujába: 1–0.

Középkezdéshez készülődtek a csapatok, amikor a SMURD helikoptere leszállt a Sinkovits Stadion gyepére, hogy egy sürgős esetet elszállítson, és a csapatok 25 perces kényszepihenőre vonultak. A kényszerszünet megzavarta a csapatokat, a félidő hátralevő részében egyik fél sem veszélyeztette az ellenfél kaput.

Szünet után a KSE határozottan lépett pályára, előbb egy szögletet harcolt ki, majd az 51. percben Cranțea beadását Gergely lőtte mellé.

Egy perccel később a vendégek megszerezték az egyenlítő gólt: Predoiu szögletrúgást követően lőtte ki a rövid sarkot: 1–1.

A kék-fehérek nem elégedtek meg a döntetlennel, ám a 62. percben Gergely beadását Fábián fölé rúgta. Két perccel később a vendégek próbálkoztak, ám a hazaiak büntetőterületén Burlacuval ütköző moldvai játékos 11-es helyett sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

A KSE kitartó támadásai hamarosan meghozták az újabb gólt: a 69. percben szögletrúgásból Fábiánhoz került a labda, aki rárúgta, és a kapu felé csorgó labdát Neamțu kotorta a hálóba: 2–1.

A gól megzavarta a vendégeket, továbbra is a kézdieknél volt többet a labda, és helyzetbe is ők kerültek: a 75. percben Albu lövése ment mellé, majd egy perccel később, egy vendégszöglet követő felszabadító rúgás nyomán ismét hozzá került a labda, és egyedül tartott Chiriac kapuja felé, ám a kaputól 20 méterre Dediu utolérte és szerelte.

Miután Butuza egy veszélyes fejest elcsípett, a 85. percben megszületett a harmadik hazai gól:

egy hosszan előívelt labda a csereként beállt Vereshez került, aki beállította a 3–1-es végeredményt.

A tabella második helyére felkapaszkodott céhes városiak a következő fordulóban az éllovas ACS Unirea Braniştea otthonában lépnek pályára.