A bajnokság 6. fordulójának pénteki játéknapján a Maros megyeiek a szintén több mérkőzés óta nyeretlen Balázsfalvi CIL csapatát fogadták.
A vendégek félóra játék után egy büntetőből szereztek vezetést, majd a szünet előtt megduplázták az előnyüket. A régeniek az 59. percben szépítettek, így még reménykedhettek az egyenlítésben, azonban a végjátékban a Balázsfalva talált be és elvitte mindhárom pontot.
A szászrégeni együttes egymás után az ötödik mérkőzését veszítette el, és mindössze három ponttal az utolsó előtti helyen áll a tabellán.
| 2024. 10. 04. 15:00 | Medgyesi SK Medgyesi SK | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 1-1 |
| 2024. 10. 04. 15:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsiri Metalurgistul | Feketehalmi ACSM Feketehalom | 2-0 |
| 2024. 10. 04. 15:00 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | Balázsfalvi CIL Balázsfalvi CIL | 1-3 |
| 2024. 10. 05. 15:00 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | Dési Unirea Dési Unirea | 1-1 |
| 2024. 10. 05. 15:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvári Unirea | Besztercei Gloria Besztercei Gloria | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Medgyesi SK Medgyesi SK | 6 | 4 | 2 | 0 | 15-3 | 14 |
2 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvári Unirea | 6 | 4 | 2 | 0 | 13-2 | 14 |
3 | Besztercei Gloria Besztercei Gloria | 6 | 4 | 1 | 1 | 19-6 | 13 |
4 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 6 | 3 | 2 | 1 | 8-6 | 11 |
5 | Balázsfalvi CIL Balázsfalvi CIL | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 |
6 | Dési Unirea Dési Unirea | 6 | 2 | 1 | 3 | 11-11 | 7 |
7 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-10 | 7 |
8 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsiri Metalurgistul | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-12 | 6 |
9 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 6 | 1 | 0 | 5 | 4-19 | 3 |
10 | Feketehalmi ACSM Feketehalom | 6 | 0 | 0 | 6 | 1-18 | 0 |
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!